Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
26 Wrzesień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Koncert Roberta Gawlińskiego

Data: Pn. 14 Mar, 2011 20:00

news365.plRobert Gawliński
Filharmonia Zielonogórska
14 marca 2011, 20.00 Ceny biletów: od 90 do 120 zł

Artysta wraz ze swoim zespołem zaprezentuje się w zielonogórskiej filharmonii ze swoim autorskim repertuarem, w którym nie zabraknie także największych przebojów powstałych na przestrzeni 30 lat jego twórczości muzycznej. O tym czym Robert Gawliński sięgnie do nagrań z czasów zespołu Madame, czy też oprze się na piosenkach powstałych w "wilczych" latach przekona się na żywo tylko 394 widzów koncertu w Zielonej Górze.

Autor tekstów, kompozytor i lider zespołu Wilki związany jest ze sceną od najmłodszych lat. Pierwszy wielki komercyjny sukces osiągnął z zespołem Wilki w 1992 roku. Debiutancki album rozszedł się w milionowym nakładzie. Takie piosenki, jak ?Eli Lama Sabachtani", czy ?Son of The Blue Sky" na zawsze wpisały się w historię polskiej muzyki. Z solowych płyt Roberta Gawlińskiego pochodzą takie przeboje, jak "O sobie samym", "Sid i Nancy", "Cherman", "Miasto we śnie" czy "Czy czujesz czasem co czuję ja?" .

?Kalejdoskop" Roberta Gawlińskiego to ostatnia solowa płyta artysty. To wydawnictwo dla tych, którzy Roberta Gawlińskiego poznali przed Baśką i którym ostatnia formuła Wilków niezbyt odpowiadała. Ten album to odrodzenie Gawlińskiego jako artysty - nowoczesna produkcja w połączeniu z akustycznymi instrumentami, pięknymi solówkami na tle niebanalnych aranżacji. Pierwszym singlem promującym album był utwór ?Grzesznicy", a aktualnie na playlistach rozgłośni radiowych gości piosenka "Anioł Miriam".
 


www.wimbp.zgora.pl
 

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu