Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
26 Wrzesień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Dni Otwarte w sulechowskiej PWSZ

Data: Wt. 15 Mar, 2011 8:00

news365.pl


Nowości w ofercie dydaktycznej Sulechowskiej Uczelni
DNI OTWARTE

Już 15 marca 2011 r. w godz. 9.00 do 15.00 po raz kolejny drzwi sulechowskiej PWSZ-tki staną otworem przed młodzieżą ponadgimnazjalną i wszystkimi zainteresowanymi w ramach akcji Dni Otwartych Drzwi. Jak co roku organizowany będzie transport zainteresowanych szkół do Sulechowa. Podczas wizyty będzie możliwość zapoznania się z pełną ofertą edukacyjną, zwiedzenia poszczególnych instytutów, laboratoriów, akademików, ośrodka jeździeckiego oraz spotkań z wykładowcami i studentami. Jak dotąd zgłosiło się kilka szkół średnich, które chcą przyjechać w tym dniu do Państwowej wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie. Najwięcej ciekawych rzeczy pod kątem wizyjnym będzie się działo około godz. 11.00 dlatego serdecznie zapraszam wszystkich dziennikarzy właśnie o tej godzinie. Podczas Dni Otwartych Drzwi sulechowska Uczelnia będzie promować nowe specjalności. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie wzbogaciła dotychczasowe kierunki studiów oraz przygotowała nową ofertę edukacyjną. Na kierunku ogrodnictwo oprócz obecnej specjalności kształtowania terenów zieleni, zaproponowano nową specjalność winiarstwo, na której poza podstawową wiedzą ogrodniczą, studenci będą pozyskiwać wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie pielęgnacji i uprawy winorośli. Pomysł na utworzenie nowej specjalności rodził się już dłuższy czas, natomiast ostatecznym akcentem było włączenie się PWSZ w Sulechowie do tworzenia największej lubuskiej winnicy w Zaborze. Uczelnia podpisując porozumienie w tym zakresie, dała również promesę dostarczenia specjalistycznej wiedzy teoretycznej i praktycznej przy tworzeniu nowego przedsięwzięcia.
Na technologii żywności dotychczasowa specjalność została zastąpiona dwiema odrębnymi: żywienie człowieka oraz technologia i zarządzanie w przemyśle spożywczym. Sulechowska Uczelnia chce profesjonalnie kształcić dietetyków, doradców żywieniowych, intendentów oraz przedsiębiorców sektora spożywczego. Rozwój wskazanych nowych specjalności podyktowany jest nie tylko powstawaniem nowoczesnej, innowacyjnej infrastruktury naukowo ? badawczej w ramach projektu pn. ?Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku?, ale także potrzebami lokalnego rynku pracy i rozwoju regionu. Na pozostałych kierunkach także nie zabraknie nowości. Kierunek energetyka ukierunkował jedną ze swoich specjalności na energię odnawialną, a Instytut Prawa i Administracji uruchamia nowe studia podyplomowe Administrację publiczną oraz Gospodarowanie nieruchomościami w zakresie obrotu i zarządzania. Jednocześnie trwają prace nad uruchomieniem dwóch kolejnych kierunków studiów: inżynierskiej logistyki oraz licencjackiej ochrony dóbr kultury. Ale to z pewnością nie koniec nowości w ofercie Sulechowskiej Uczelni. Pełną ofertę prezentowaliśmy na Targach Edukacyjnych Absolwent, które odbywały się w Zielonej Górze w dniach 22 ? 23 lutego.


www.wimbp.zgora.pl
zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu