Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
24 Wrzesień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Wykład Magdaleny Ujmy

Data: Śr. 16 Mar, 2011 19:00

news365.plSerdecznie zapraszamy w środę 16 marca o godzinie 19:00 na wykład Magdaleny Ujmy pt. "Elżbieta Jabłońska: sztuka i praktyka życia codziennego".
Wykład będzie prezentacją głównych wątków i idei w sztuce Elżbiety Jabłońskiej, z naciskiem na rolę codzienności i aprobujący stosunek do życia i publiczności. Autorka zestawia sztukę Elżbiety Jabłońskiej z koncepcją sztuki krytycznej, a także z działalnością innych artystek i artystów prezentujących podobną postawę.

Magdalena Ujma (ur. 1967) ? krytyczka sztuki i kuratorka, eseistka, feministka.
Ukończyła 1987 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie w specjalizacji wystawiennictwo. 1987-1993 studiowała historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Następnie ukończyła podyplomowe studia z zarządzania kulturą prowadzone przez Ecole de Commerce, Dijon (1997). Założyła i prowadziła Galerię NN w Lublinie. Pracowała w Muzeum Sztuki w Łodzi. Jako kuratorka pracuje w krakowskiej Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, gdzie m.in. z Anną Smolak była autorką cyklu wystaw Transkultura. Od 2003 współpracuje także z Joanną Zielińską w ramach duetu kuratorskiego Exgirls. Wspólnie od 2004 roku organizują wiosenne Święto Kobiet. Są laureatkami konkursu kuratorskiego Bielska Jesień (2004), a także otrzymały główną nagrodę w konkursie Muzeum Sztuki Nowoczesnej na projekt wystawy (2006). Od lat 90. jest aktywną krytyczką sztuki. Była redaktorką Kresów oraz działu Teksty na stronie internetowej Bunkra Sztuki. Pracując w tej instytucji prowadziła także cykl spotkań pt. Krytyk sztuki na skraju załamania nerwowego ? tytuł ten jest aktualnie nazwą jej bloga.
W Internecie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Magdalena_Ujma
http://magdalena-ujma.blogspot.com/


www.wimbp.zgora.pl
zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu