Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
20 Styczeń 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

“Pociąg do Mongolii - 11 tysięcy kilometrów przygody”

Data: Cz. 2 Paź, 2014 19:00 - 19:00
Lokalizacja: Filia nr 7
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

mongolia2 października mediateka Szklana Pułapka zaprasza na spotkanie z Gosią Seńków, która zaprezentuje zdjęcia z podróży i opowie ile czasu potrzeba aby z Zielonej Góry dojechać pociągiem do Mongolii. Do czego można porównać jezioro Bajkał, w jaki sposób w ciągu tygodnia nauczyć się języka rosyjskiego, jak wyglądają wakacje all exclusive, jak rozpoznać kości dinozaurów.

Gosia wraz z dwójką znajomych wybrała się w podróż koleją transsyberyjską do kraju Czyngis Chana. Jadąc przez Białoruś przyjaciele poszukiwali korzeni swoich przodków. W Rosji odkrywali stosunek Rosjan do konfliktu na Ukrainie, poznawali klimat Syberii oraz piękno Bajkału. W Mongolii natomiast mieszkali w jurtach, przemierzali konno step oraz szukali dinozaurów na pustyni Gobi.

Podczas slajdowiska zaplanowano drobną degustację specjałów kuchni mongolskiej.

Serdecznie zapraszamy 2 października o godzinie 19:00 do mediateki "Szklana Pułapka", Filii nr 7 WiMBP w Zielonej Górze, mieszczącej się w Zielonogórskiej Palmiarni.

Udział w wyprawie wzięli: Gosia Seńków (Zielona Góra), Marek Karabon (Wrocław), Zosia Trystuła (Kraków)

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu