Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
21 Marzec 2023
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Czwartek Lubuski z Izabelą Januszkiewicz

Data: Cz. 23 Paź, 2014 18:00 - 18:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

PLAKATWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze serdecznie zaprasza 23 października o godz.18.00 do Klubu Pro Libris na Czwartek Lubuski z Izabelą Januszkiewicz połączony z promocją najnowszej książki autorki Oczekiwanie. A życie szło swoim torem.


Spotkanie prowadzić będzie red. Elżbieta Wozowczyk-Leszko. Po spotkaniu możliwość zakupu książki i uzyskania autografu autorki.


Izabela Januszkiewicz urodziła się w 23 marca 1932 roku w Nowogródku. W latach 1940-1946 przebywała wraz z rodziną na zesłaniu w Kazachstanie, a później na Ukrainie. Do Polski wróciła w 1946 roku. W 2004 roku wydała swoją pierwszą książkę pt. Pamiętam przedstawiającą losy dziecka wywiezionego w 1940 roku do Kazachstanu. Dalsza część wspomnień zebrana w tomie Nareszcie w Polsce została wydana w 2007 roku i przedstawia życie powojenne po przyjeździe rodziny do kraju. Oczekiwanie. A życie szło swoim torem to najnowsza książka Izabeli Januszkiewicz, fikcyjna powieść osadzona w historycznych realiach. Przedstawia losy kobiet, które przed rozpoczęciem wojny wiodły wspaniałe udane życie. Należały do pokolenia, które najbardziej odczuły skutki ostatniej wojny, podczas której ich młodość i radość życia zostały bezpowrotnie przerwane.
Obecnie Autorka mieszka w Sulechowie.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu