Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
19 Sierpień 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Tydzień edukacji globalnej w mediatece Szklana Pułapka

Data: Cz. 20 Lis, 2014 17:00 - 17:00
Lokalizacja: Filia nr 7
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

tydzień edukacji globalnejW dniach 15 – 23 listopada w całym kraju obchodzony jest dzień edukacji globalnej. Zadaniem edukacji globalnej jest wyjaśnianie globalnych współzależności, przyczyn problemów współczesnego świata i wyzwań z tym związanych. Edukacja globalna ma przybliżać społeczeństwu zagadnienia dotyczące sytuacji uboższych krajów, jak również pokazywać wzajemne zależności między Polakami a mieszkańcami krajów rozwijających się. Mediateka Szklana Pułapka postanowiła zaangażować się w ten ważny, ale bardzo trudny temat, rozpoczynając od organizacji dnia promującego edukację globalną. 20 listopada o godzinie 17:00 zapraszamy wszystkich chętnych od 5 roku życia.
W tym miesiącu obchodzimy również Dzień Pluszowego Misia. Podczas zajęć prowadzonych przez pracowników mediateki, okazało się, że najmłodsi wiedzą tylko tyle, iż miś pochodzi ze sklepu. Czas to zmienić. Podczas spotkania dowiemy się jak i gdzie powstają pluszowe zabawki. Na wszystkich czeka również wiele zabaw, filmów i zadań plastycznych.
Serdecznie zapraszamy nie tylko dzieci, ale również rodziców i wszystkich, którzy interesują się tematem ekologii oraz problemami współczesnego świata. Do zobaczenia 20 listopada o godzinie 17:00.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu