Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
27 Styczeń 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Spotkanie z Januszem Życzkowskim i promocja debiutanckiej powieści "Opowieść Pierwsza"

Data: Cz. 18 Gru, 2014 18:00 - 18:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielnej Górze

zyczkowskiWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza w ramach IV Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów 18 grudnia br. o godz. 18.00 do Sali Dębowej na spotkanie autorskie z Januszem Życzkowskim i promocję debiutanckiej powieści "Opowieść Pierwsza".

Janusz Życzkowski – rocznik 78, dziennikarz, publicysta, zawodowo związany z Regionalną Rozgłośnią Polskiego Radia – Radio Zachód / Radio Zielona Góra. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, członek Lubuskiego Stowarzyszenia Miłośników Działań Kulturalnych Debiut oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej.

Jak wytłumaczyć złożoność ludzkich relacji? Dlaczego kochamy, pragniemy i grzeszymy? Czy jest możliwe trwałe porozumienie między światami duchowych sceptyków i tych, którzy wierzą, że jest w nas jednak coś więcej? Co wspólnego ze strukturą duszy ma rewolucja kopernikańska i kwantowa budowa atomu? A skoro jest jeden Bóg, to dlaczego nie ma jednej religii?
Na tropie odpowiedzi znalazł się bohater „Opowieści pierwszej", którego koleje życia zawiodły do dalekiej Azji Południowo–Wschodniej. Tuż przed opuszczeniem orientalnej Malezji, młody mężczyzna poznaje osobliwego mistrza i przewodnika, staje się również przedmiotem pewnego eksperymentu...

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu