Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
27 Styczeń 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Filmowa wersja przygód Mikołajka w Norwidzie!

Data: N. 9 Lis, 2014 11:00 - 11:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida

Wojewoda Lubuski oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działający w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim zapraszają uczniów szkół podstawowych z naszego województwa wraz z nauczycielami na pokaz filmu pt.: „Mikołajek", który zostanie zorganizowany z okazji obchodów dnia Świętego Mikołaja w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zielonej Górze.

Projekcja filmu odbędzie się w poniedziałek, 8 grudnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie o godzinie 11.00 oraz we wtorek, 9 grudnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze o godzinie 10.00.

Zgłoszenia klas od nauczycieli ze szkół podstawowych będą przyjmowane telefonicznie:

na pokaz filmowy w Gorzowie Wlkp. pod numerem 95 71 15 502
na pokaz filmowy w Zielonej Górze pod numerem 68 45 27 107

Uwaga: jedna szkoła może zgłosić tylko jedną klasę.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na widowni o udziale będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Udział w imprezie jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy otrzymają od Świętego Mikołaja słodki upominek.

Zapraszamy do obejrzenia przygód Mikołajka na dużym ekranie. Czy może być lepszy prezent na Mikołajki niż... Mikołajek?
Filmowa wersja przygód Mikołajka

Mikołajek to chłopiec, który ma wielu przyjaciół oraz mnóstwo energii do zabawy. I jak to zwykle bywa ze świetnymi pomysłami małych chłopców, dorośli nie wiadomo dlaczego uważają je za zupełnie nieodpowiednie. Dlatego zarówno przyjaciele Mikołajka, jak i on sam, wciąż pakują się w kłopoty, choć bardzo się starają być grzeczni.

Kiedy 50 lat temu René Goscinny i Jean-Jacques Sempé stworzyli postać tego rozbrykanego chłopca, nikt nie traktował ich opowiadań jako przyszłej klasyki. Dzisiaj Mikołajek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów dziecięcego świata. Cała seria książek cieszy się niesłabnącym uwielbieniem wśród czytelników.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu