Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
22 Kwiecień 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Zajęcia muzyczno – plastyczne „Drzewo wyobraźni"

Data: Cz. 15 Sty, 2015 16:00 - 16:00
Lokalizacja: Filia nr 7
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

dzrewo wyobraźni-styczeńZapraszamy na cykliczne zajęcia muzyczno – plastyczne „Drzewo wyobraźni". Spotkania przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia mają formę twórczej zabawy, która pozwoli na wyjście z ram utartych schematów, przyzwyczajeń i pomoże odkrywać nieograniczone możliwości dziecięcej wyobraźni. Chcemy pokazać jak inspirująca może być muzyka, jakie emocje i uczucia może wywoływać i jak ciekawie i barwnie można przelać je na papier.
Do zabawy wykorzystamy utwory muzyki klasycznej, zw. poważną, właśnie po to, by pokazać, że „poważna" wcale nie oznacza smutna czy nudna. Pomysły do twórczych działań podsuwać nam będą dzieła P. Czajkowskiego, E. Griega, G.F. Haendla, F. Chopina ale także kompozytorów muzyki filmowej takich jak Wojciech Kilar, Benny Carter, John Willams – twórca muzyki do filmów, tj. „Hary Potter" czy „Gwiezdne wojny".
Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 15 stycznia 2015 roku o godzinie 16:00. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 8 do 13 roku życia.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu