Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
20 Wrzesień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Dzień Arabski w Gimnazjum nr 6

Data: Śr. 23 Mar, 2011 9:00

news365.plGimnazjum nr 6 w Zielonej Górze zaprasza dnia 23 marca (środa) w godz. od 9.00 do 12.45 na DZIEN ARABSKI, CZYLI W KRAINIE SZEHEREZADY.
Organizatorem imprezy jest Szkolny Klub Europejski "Brukselka" (opiekunowie: Krzysztof Woźniak, Joanna Nowak-Wojewódzka). W czasie przerw uczniowie będą mogli posłuchać muzyki arabskiej, obejrzeć slajdy poświęcone tej kulturze, w świetlicy szkolnej zaś zwiedzić wystawę, na której zgromadzono pamiątki z podróży po państwach arabskich. W barku "Alibaba" nie zabraknie arabskich potraw: Arabi Khubezu, Ataif u i Baklavy. W czasie lekcji wśród uczniów zostanie przeprowadzony quiz z nagrodami na temat wiedzy o krajach muzułmańskich i ich obyczajach. Na drugiej lekcji (8.55-9.40) w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie z Tunezyjczykiem- lekarzem rodzinnym jednej z zielonogórskich przychodni, zaś na trzeciej lekcji (9.50-10.35) pokaz tańców arabskich,  w tym taniec brzucha.
Zapowiada się wspaniała zabawa!www.wimbp.zgora.pl


zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu