Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
18 Styczeń 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Promocja tomiku Jestem Barbary Konarskiej

Data: Cz. 23 Kwi, 2015 18:00 - 18:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

konarskaWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia br. o godz. 18.00 do Klubu Pro Libris na promocję tomiku "Jestem" Barbary Konarskiej, poetki, pasjonatki fotografii, słuchaczki Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w którym prowadzi klub literacki Oksymoron oraz redaguje pismo „Inspiracje". Należy do Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów.Spotkanie prowadzić będzie Mirosława Szott.Wiersze poetki zaprezentuje Bożena Rudkiewicz.

Barbara Konarska urodziła się w Krakowie, od pięćdziesięciu lat Zielonogórzanka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. Przez wiele lat pracowała w instytucjach kultury. Po przejściu na emeryturę, w 1999 roku została słuchaczką Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W 2004 roku związała się z grupą literacką „Oksymoron", gdzie pod jej kierownictwem odbywają się spotkania miłośników prozy i poezji. Jest także członkinią klubu fotograficznego FOTOOKO. Pisze od 2005 r. Jest autorką tomików poetyckich: Ocalone ćmy czyli moje wędrowanie (2009), Malowanka jesienna (2011) i Osty w fioletach (2012). Od 2005 roku współredagowała pismo ZUTW „Inspiracje", którego redaktorem naczelnym jest od października 2008 r. Brała udział w lokalnych i ogólnopolskich konkursach literackich, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu