Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
16 Styczeń 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Briefing prasowy w Sulechowie

Data: Pt. 25 Mar, 2011 17:10

news365.pl25.03.2011 r. Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak weźmie udział w uroczystym otwarciu wyremontowanego zamku w Sulechowie. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.30 w dawnym zborze kalwińskim. Renowacja i adaptacja obiektu współfinansowana została ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Projekt pt. ?Renowacja i adaptacja zabytkowego obiektu zamkowego w Sulechowie przy Al. Wielkopolskiej na cele kulturalne wraz z zagospodarowaniem terenu? znalazł się na liście projektów kluczowych, zatwierdzonej przez Zarząd Województwa Lubuskiego. Całkowita wartość projektu wynosi 5 074 172,90 zł, z czego 2 537 086,45 zł, czyli 50% wartości projektu pochodzi ze środków LRPO.

Przedmiotem projektu była pełna renowacja, adaptacja i przebudowa zabytkowego obiektu zamkowego będącego własnością Miasta i Gminy Sulechów na cele kulturalne i społeczne. Zakres prac obejmował roboty budowlane wewnątrz obiektu, roboty odtworzeniowe w Zamku i Wieży, roboty instalacyjne, wykonanie elewacji, wykonanie pochylni dla niepełnosprawnych, zagospodarowanie terenu. Powyższa inwestycja została ujęta w Lokalnym Programie Rewitalizacji Gminy Sulechów 2007-2015.

Odbudowany i zaadaptowany zabytkowy obiekt zamkowy będzie zarządzany przez Sulechowski Dom Kultury, którego naczelnym zadaniem jest zaspokajanie potrzeb kulturalnych środowiska lokalnego. Kompleksowość inwestycji daje duże możliwości przyciągnięcia mieszkańców z obszaru zdegradowanego oraz z okolicznych miejscowości, dzieci i młodzieży, lokalnych liderów, instytucji do aktywnego działania w obszarze życia społeczno-kulturalnego. W ramach powstałej infrastruktury mieszkańcy będą mogli działać aktywnie w organizacjach społecznych, korzystać z kursów tańca w klubie tanecznym, uczestniczyć w spotkaniach w klubie dyskusyjnym, pielęgnować swoje uzdolnienie w pracowni plastycznej, a także skorzystać z nauki obsługi komputera lub też pozyskać informacje drogą internetową w ramach kafejki internetowej.

Celem projektu jest podniesienie jakości obiektów pełniących funkcje społeczno ? kulturalne i ożywienie obszaru miejskiego w zakresie życia społeczno ? kulturowego na obszarze zdegradowanym. Projekt ?Renowacja i adaptacja zabytkowego obiektu zamkowego w Sulechowie przy al. Wielkopolskiej na cele kulturalne wraz z zagospodarowaniem terenu? ma w rezultatach długoterminowych podnieść konkurencyjności i atrakcyjność Miasta i Gminy Sulechów.

Z okazji otwarcia sulechowskiego zamku, o godz. 17.10 w sali widowiskowo-projekcyjnej dawnego zboru przy al. Wielkopolskiej 3 w Sulechowie odbędzie się briefing prasowy. Organizatorzy konferencji proszą o przybycie z kilkuminutowym wyprzedzeniem oraz potwierdzenie udziału telefonicznie 68 385 11 13 lub mailowo um@sulechow.pl.


www.wimbp.zgora.pl


zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu