Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
23 Kwiecień 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

OD ŹRÓDŁA DO UJŚCIA... - spotkanie z Uwe Radą, autorem książki "Odra. Życiorys pewnej rzeki"

Data: Cz. 24 Wrz, 2015 17:00 - 17:00
Lokalizacja: Filia nr 7
Organizator: WOjewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

odraZielona Góra
22 września, wtorek

Mediateka Szklana Pułapka
godzina 17:00

prowadzenie: Janusz Życzkowski, Radio Zachód
goście: Uwe Rada i Beata Halicka – prof. UAM, Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy w Collegium Polonicum w Słubicach

Organizatorzy: Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu, Wydawnictwo KEW

Partnerzy: Mediateka Szklana Pułapka, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne

Patronat medialny: Nowa Europa Wschodnia

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu i Wydawnictwo KEW zapraszają na cykl spotkań poświęconych rzece z udziałem autora książki „Odra. Życiorys pewnej rzeki" Uwe Rady.
W miastach położonych nad brzegami Odry chcielibyśmy zastanowić się wspólnie z dziennikarzami, przedstawicielami lokalnych instytucji kultury, naukowcami i mieszkańcami nad szansami i zagrożeniami, jakie niesie z sobą Odra. Dzięki projektowi chcielibyśmy także włączyć się w debatę na temat znaczenia rzeki we współczesnym pejzażu miasta. Przyczynkiem do dyskusji stanie się „Odra. Życiorys pewnej rzeki" Uwe Rady.
W Zielonej Górze spotkamy się w Mediatece Szklana Pułapka w Palmiarni. Gościem spotkania, obok autora książki, będzie prof. Beata Halicka z Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach.
Spotkanie poprowadzi Janusz Życzkowski z Radia Zachód.

Czy zatem „Odra" w ogóle istnieje? A może jest to jedynie konstrukt rzeki, której krajobraz jest bardziej sumą jej fragmentów niż spójną przestrzenią kulturową?- pyta Uwe Rada w swojej książce, a my chcielibyśmy zastanowić się razem z nim.

Projekt realizowany dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacji im. Roberta Boscha w ramach programu „Border Crosser".

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu