Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
22 Kwiecień 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Drzewo wyobraźni – utwory muzyki klasycznej

Data: Cz. 19 Lis, 2015 17:00 - 17:00
Lokalizacja: Filia nr 7
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida

1911Zapraszamy na cykliczne zajęcia muzyczno – plastyczne „Drzewo wyobraźni”. Spotkania przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia mają formę twórczej zabawy, która pozwoli na wyjście z ram utartych schematów, przyzwyczajeń i pomoże odkrywać nieograniczone możliwości dziecięcej wyobraźni. Chcemy pokazać jak inspirująca może być muzyka, jakie emocje i uczucia może wywoływać i jak ciekawie i barwnie można przelać je na papier.


Do zabawy wykorzystamy utwory muzyki klasycznej, zw. poważną, właśnie po to, by pokazać, że „poważna” wcale nie oznacza smutna czy nudna. Pomysły do twórczych działań podsuwać nam będą dzieła P. Czajkowskiego, E. Griega, G.F. Haendla, F. Chopina ale także kompozytorów muzyki filmowej takich jak Wojciech Kilar, Benny Carter, John Willams – twórca muzyki do filmów, tj. „Hary Potter” czy „Gwiezdne wojny”.


Serdecznie zapraszamy spotkanie, które odbędzie się 19 listopada 2015 roku o godzinie 17:00. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 7 do 11 roku życia.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu