Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
25 Luty 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Promocja książki "Z tęsknoty za Nieświeżem" Teresy Gładysz

Data: Wt. 19 Sty, 2016 16:00 - Wt. 12 Sty, 2016 8:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

gładyszWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają 19 stycznia 2016 roku do Sali Dębowej, godz. 16.00 na promocję książki Z tęsknoty za Nieświeżem Teresy Gładysz. Spotkanie prowadzić będzie Barbara Konarska.

Teresa Gładysz – ur. 9 marca 1932 roku w Nowogródku. Dzieciństwo w latach 1939-1945 r. spędziła w Nieświeżu – miejscowości będącej siedzibą rodu Radziwiłłów. Zielonogórzanka od 1960 r. Ekonomistka, matka pięciorga dzieci. Przez 6 lat, do czasu przejścia na emeryturę, zastępca dyrektora w Towarzystwie Naukowym Organizacji i Kierownictwa w Zielonej Górze. Sekretarz organizacyjny kilkunastu konferencji naukowych na terenie kraju. Pilot wycieczek zagranicznych II stopnia, współpracowała z Orbisem. Jej pasje to film, kwiaty, podróże i taniec.

Pisaniem zajęła się gdy skończyła 81. rok życia. Urywki jej wspomnień drukowane były
w „Gazecie Lubuskiej” w rubryce Wasze Kresy. Publikuje w „Inspiracjach” – literackim piśmie ZUTW. Jest laureatką III nagrody w Lubuskim Konkursie Literackim im. Joanny Szczepaniak w dziedzinie prozy.

Książka Z tęsknoty za Nieświeżem, wydana w 2015 roku, jest jej powieściowym debiutem.Oprócz realiów z codziennego życia i zwyczajów polskiej rodziny w okresie międzywojennym, w książce znajdujemy wydarzenia związane z pierwszą napaścią sowiecką  w 1939 roku, niemiecką w 1941 roku i powtórną sowiecką w 1944 roku.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu