Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
02 Lipiec 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Dzień Amerykański

Data: Śr. 11 Maj, 2016 10:30 - 15:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

11 maja, godz. 10.30-15.00, Sala Dębowa (Biblioteka Obcojęzyczna)

Dzień Amerykański we współpracy z Ambasadą USA w Warszawie.
W programie prezentacja „Ameryka w kosmosie”; spotkanie z amerykańską pisarką i dyplomatką Persią Walker. (Persia Walker – urodzona w Nowym Jorku, współpracowała z Radiem Wolna Europa, dyplomatka, autorka kryminałów) oraz film-niespodzianka (historia USA na przykładzie historii jednego człowieka, nagrodzony 6 Oskarami). Imprezie towarzyszy wystawa „Ameryka w kosmosie” (zdjęcia NASA)

10.00-11.00 – Dlaczego warto studiować w USA? - o amerykańskim systemie edukacji opowiada Partick Rezek, amerykański nauczyciel, stypendysta Programu Fulbright (tłumaczenie na j. polski)

11.00-12.00 – Film edukacyjny o podróżach kosmicznych ze zbiorów Ambasady USA w Warszawie 

12.00–12.45 – Amerykanin w Polsce - Patrick Rezek, amerykański nauczyciel, opowiada o różnicach kulturowych (tłumaczenie na j. polski). Publiczność będzie mogła zadawać pytania.

12.45-15.15 Film-niespodzianka (zabawna i wzruszająca historia niepełnosprawnego chłopaka, który staje się miliarderem i bohaterem wojny w Wietnamie - historia USA na przykładzie historii jednego człowieka, j. angielski, napisy w j. polskim, nagrodzony 6 Oskarami)

Imprezie towarzyszy wystawa „Ameryka w kosmosie” (zdjęcia NASA), którą można obejrzeć w holu WiMBP od 1 kwietnia do 20 maja 2016.

 
23 czerwca 2016 o godz. 18.00 w ramach Lubuskich Czwartków zapraszamy na spotkanie z polską poetką mieszkającą w Stanach Zjednoczonych i tworzącą w obu językach, Ewą Chruściel, wykładowczynię Colby-Sawyer College w New Hampshire. Poetka promować będzie swój nowy tomik w j. polskim „Tobołek” (Arterie, 2016) oraz opowiadać o życiu literackim i akademickim w New Hampshire.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu