Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
25 Luty 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Promocja tomiku Piosenka o rozpadzie Michała Banaszaka

Data: Cz. 2 Lut, 2017 18:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

plakatWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza 2 stycznia (czwartek), godz. 18.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na prezentację tomiku wierszy Niezwykła piosenka Michała Banaszaka, laureata Konkursu Poetyckiego im. Anny Świrszczyńskiej – Książkowy Debiut Poetycki 2016.
Spotkanie moderować będzie Mirosława Szott.


Niezwykła Piosenka o rozpadzie to doskonały poetycko zapis ludzkiego, nieuchronnego, granicznego doświadczenia. Doświadczenia poszczególnego i najgłębiej osobistego,
a przecież powszechnego, wspólnego. Doświadczenia utraty, śmierci, daremności, rozpaczy, miłości. Te barokowo precyzyjne, kunsztownie opanowane współczesne treny, formułują jeszcze raz, od nowa, także za nas, i dla nas, w naszym imieniu – podstawowe metafizyczne pytania; z przenikliwą, mężną świadomością, iż odpowiedzi na nie – być może nie ma, nie było, nie będzie. Najważniejsze, by je wypowiedzieć, zamknąć w wierszu, utrwalić: by chociaż tak – unicestwić nicość i śmierć. Bronisław Maj.


Michał Banaszak – urodził się w 1988 r. w Zielonej Górze, gdzie mieszka i pracuje. Absolwent filologii angielskiej i prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2016 r. debiutował zbiorem wierszy Piosenka o rozpadzie jako laureat krakowskiego konkursu im. A. Świrszczyńskiej – Książkowy Debiut Poetycki; kolejne wiersze opublikowane zostały w „Toposie" (Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka"). Obecnie studiuje filologię polską na Uniwersytecie Zielonogórskim.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu