Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
31 Styczeń 2023
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Wernisaż pokonkursowej wystawy rysunków satyrycznych. 7. Międzynarodowy Konkurs Cartoon Berlin 2016

Data: Cz. 11 Maj, 2017 16:00 - 17:30
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida zaprasza 11 maja o godz. 16.00 na otwarcie pokonkursowej wystawy 7. edycji Międzynarodowego Berlińskiego Konkursu na Rysunek Satyryczny / 7th International Cartoon Competition in Berlin 2016. Wernisaż odbędzie się z udziałem Valeriu Kurtu, rysownika, który prowadzi KURTKUNST Gallery w Berlinie oraz współpracującego z nim Paula Grossa.
W roku ubiegłym odbyła się 7. edycja Międzynarodowego Berlińskiego Konkursu na Rysunek Satyryczny / 7th International Cartoon Competition in Berlin 2016. Tematem przewodnim były Śmieci. Ten bardzo szeroki „temat-rzeka", organizatorzy – KURTKUNST Gallery i LIMES Image Agency, zawęzili do następujących podtematów: kawa na wynos, plastikowe torebki oraz segregacja śmieci. W konkursie wzięło udział 418 artystów z 70 krajów, którzy nadesłali aż 1030 prac konkursowych. Większość z nich zastanawiała się nad stosami śmieci, które powstają codziennie w wyniku naszej masowej konsumpcji. Szczególną uwagę poświęcono plastikowym torebkom oraz kubkom od kawy na wynos, które kupuje się setki tysięcy razy dziennie, a używa bardzo krótko. Twórcy rysunków, poprzez swoje dzieła i podejście satyryczne, próbują naprawić świat i uczynić go lepszym. "Rysunek satyryczny jest zawsze przez chwilę prawdziwy", jak napisał poeta niemiecki Christian Morgenstern... Prace nagrodzone przez międzynarodowe jury pochodzą z Włoch, Ukrainy, Bułgarii oraz Iranu.
Partnerem Konkursu było Muzeum Opowieści o Berlinie / THE STORY OF BERLIN.
Zapraszamy!

11 maja, godz. 16.00, hol Biblioteki Norwida

Przedsięwzięcie organizowane w ramach XIV OGÓLNOPOLSKIGO TYGODNIA BIBLIOTEK  PH. BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!

                                                                                   

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu