Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
19 Sierpień 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Dzień Matki z Polirytmią w Bibliotece Norwida

Data: Cz. 25 Maj, 2017 17:00 - 18:30
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. Janusza Korczaka w Zielonej Górze zapraszają 25 maja 2017 r., godz. 17.00, Sala Dębowa Biblioteki Norwida na koncert chóru żeńskiego Polirytmia z okazji Dnia Matki.

Chór Żeński „Polirytmia” od 1986 roku działa w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. Janusza Korczaka w Zielonej Górze. Tworzą go uczennice szkół ponadpodstawowych, studentki oraz osoby pracujące.  Założycielem, wieloletnim dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest prof. Janina Nowak. Od 2010 roku chórem dyryguje także Nataliya Golub. Zespół wykonuje utwory a` cappella oraz wokalno-instrumentalne.


W 30-letnim dorobku chór zdobył wiele znaczących nagród i wyróżnień m.in. pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Chórów "Legnica Cantat-19", Grand Prix i Złoty Kamerton (dwukrotnie) na Ogólnopolskim Konkursie Chórów w Kaliszu i Bydgoszczy, pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Artystycznych w Neerpelt w Belgii, drugie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Chórów Polifonicznych we Włoszech, Srebrne Pasmo na IV Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie. 


W ramach współpracy polsko-niemieckiej "Polirytmia" uczestniczyła w wykonaniu dzieła "Paradies und Peri" z Orkiestrą Symfoniczną z Cottbus, z Chórem Operowym i Chórem Akademii Śpiewu (Cottbus). W historii zespołu miały miejsca trzy prawykonania utworów dedykowanych chórowi "Polirytmia", których twórcami są kompozytorzy: Cz.Grabowski, A.Tuchowski, D.Kwiatkowska. Z chórem współpracują także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej oraz zielonogórscy artyści muzycy: I.Kowalkowska, B.Tarasiewicz, A.Ulwańska, A.Fudali-Matusewicz, J.Szymaniuk.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu