Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
22 Kwiecień 2024
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

FilmFestival Cottbus w Zielonej Górze

Data: Pt. 10 Lis, 2017 11:00 - 20:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

W Cottbus, partnerskim mieście Zielonej Góry, w dniach 7-12 listopada br. odbywa się Festiwal Filmów Europy Środkowej. W tym roku to już 27 edycja. Festiwale w Cottbus i Zielonej Górze współpracują już od kilku lat. W stałej sekcji Polskie Horyzonty widzowie w Cottbus będą mogli obejrzeć dwa filmy, pokazywane w lipcu br. podczas ZFFiT: WOŁYŃ w reż. Wojciecha Smarzowskiego oraz KONWÓJ w reż. Macieja Żaka, zdobywcę Grand Prix KLAPS 2017. Projekcję tego drugiego obrazu zapowie wraz z reżyserem Dyrektor ZFFiT, dr Andrzej Buck.
Staje się tradycją, że podczas trwania święta kina w Cottbus, równolegle w Zielonej Górze emitowane są filmy z partnerskiego festiwalu.

W tym roku zapraszamy 10 listopada br. na projekcje dwóch obrazów reżyserów niemieckich.

MATECZNIK/ NO LONGER OUR HOMELAND Niemcy, Polska, Ukraina 2016, 92 min. reż. Kristof Gerega (dokument w wersji niemieckiej, z napisami w języku ang.)
Godz. 18.30 kino MŁODOŚĆ*

RODZINA/UNDER THE FAMILY TREE, Niemcy, Polska 2017, 90 min. reż. Constanze Knoche, scen. Constanze Knoche Leis Bagdach
Reżyser MATECZNIKA a także reżyserka i współscenarzysta RODZINY będą gościć tego samego dnia w Zielonej Górze! Zapraszamy na rozmowę z twórcami po filmie MATECZNIK.

*Kino MŁODOŚĆ mieści się w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży w WiMBP im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9.


 

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu