Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
20 Kwiecień 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Gala wręczenia Lubuskich Wawrzynów 2017

Data: Cz. 22 Lut, 2018 18:00 - 20:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim wraz z partnerami Uniwersytetem Zielonogórskim, Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Polsko-Niemieckim Instytutem Badawczym w Collegium Polonicum w Słubicach, Zamiejscowym Wydziałem Kultury Fizycznej poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim, Związkiem Literatów Polskich Oddział w Zielonej Górze, Lubuskim Oddziałem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP zapraszają 22 lutego br. na galę wręczenia 24. Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, 13. Lubuskiego Wawrzynu Naukowego i 5. Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego.
22 lutego, godz. 18.00, sala widowiskowa Norwida

W programie uroczystości:

Specjalne wydanie Krakowskiego Salonu Poezji – Jarosław Iwaszkiewicz oraz Jerzy Błeszyński

Słowo wstępne: Anna Król, autorka biografii o Iwaszkiewiczu, m.in. Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia (2014), Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie (2015), Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego. Fragmenty listów czytać będą: Ernest Nita i James Malcolm – zielonogórscy aktorzy,przy akompaniamencie uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze.
Zuzanna Cymer kl. III PSM II stopnia z klasy fortepianu  Aleksandry Fudali-Matusewicz wykona Preludium g - moll z I tomu Das Wohltemperierte Klavier Jana Sebastiana Bacha oraz Paweł Walczyński i Michał Dynak – Duet Akordeonowy z klasy Oleny Moroz zaprezentują Drogę Igora Matwijenko.
Prowadzenie i scenariusz: Andrzej Buck.

Wejście na Galę odbywać sie będzie tylko za zaproszeniem imiennym, potwierdzonym w sekretacie Biblioteki Norwida.
Goście nie posiadający zaproszenia immiennego, będą mogli, w mairę wolnych miejsc, zasiąść na sali i obejrzeć transmisję on-line z Gali w kawiarence usytuowanej w galerii Biblioteki.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu