Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
23 Marzec 2023
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Spotkanie z Rafałem Gawinem w Bibliotece Norwida

Data: Pn. 19 Mar, 2018 18:00 - 20:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewdzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

gafinWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Uniwersytet Zielonogórski zapraszają 19 marca br. (poniedziałek) godz. 18.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na spotkanie z Rafałem Gawinem, poetą, krytykiem literackim, felietonistą, redaktorem czasopisma „Arterie". Prowadzenie: Paulina Korzeniewska, Mirosława Szott.


Rafał Gawin – poeta, krytyk literacki, felietonista, korektor i redaktor Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie", redaktor serwisu Poezja Polska. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej", „Dzienniku Łódzkim", „Odrze" i antologiach. Wydał 3,5 książki poetyckiej, ostatnio "Zachód słońca w Kurwidołach" (2016) i "Wiersze dla kolegów" (2017). Jego poezja to rodzaj polemiki, gry z czytelnikiem. Jest nowoczesna w swoim charakterze i przyciąga czytelników. Tłumaczony na języki: rumuński, słoweński i ukraiński. Mieszka w Łodzi, gdzie pra­cu­je w Domu Li­te­ra­tu­ry. Pro­wa­dzi blog: gawin.liberte.pl.


Nominowany do nagrody głównej i laureat nagrody publiczności w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina (2007). W latach 2006 i 2007 uzyskał drugą nagrodę, a w 2009 - pierwszą w Turnieju Jednego Wiersza o Czekan Jacka Bierezina. Laureat głównej nagrody V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Tadeusza Sułkowskiego. Wybrany przez Karola Maliszewskiego do projektu Biura Literackiego Połów.
Wstęp wolny. Zapraszamy!


Po spotkaniu możliwość zakupu książek autora w okazyjnych cenach. Dostępne będą także książki poetyckie wydane przez Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi (m.in. takich autorów jak Marek Baczewski, Darek Foks, Paulina Korzeniewska, Karol Maliszewski, Katarzyna Michalczak, Grzegorz Wróblewski), a także Kwartalnik Artystyczno-Literacki "Arterie".

fot. Dominik Figiel-1

                                                         fot. Dominik Figiel

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu