Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
23 Październik 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

65-lecie szpitala w Zielonej Górze

Data: Pt. 29 Kwi, 2011 17:00

news365.plSzpital Wojewódzki w Zielonej Górze ma już 65 lat. Z tej okazji 29.05.2011 r., o godz. 17.00 w Palmiarni Zielonogórskiej odbędzie się uroczysta gala połączona z wręczeniem odznaczeń dla zasłużonych pracowników placówki.

Część oficjalną spotkania poprowadzą: Adriana Wilczyńska ? rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze oraz Jacek Stefanowicz z Radia Zachód. W programie przewidziano wystąpienia dyrektora szpitala, parlamentarzystów, przedstawicieli wojewody Lubuskiego oraz urzędu marszałkowskiego, a także wręczenie odznaczeń.

Szpital Wojewódzki SP ZOZ im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze jest usytuowany na 12 ha kompleksie. Znajduje się w nim 25 oddziałów, 41 poradni przyszpitalnych oraz 6 zakładów diagnostycznych. Rocznie w oddziale leczonych jest 45 566 pacjentów, wykonuje się 13 594 zabiegów operacyjnych, udziela 118 829 specjalistycznych porad. Szpital posiada jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w kraju, w którym specjaliści wykonują zabiegi operacyjne według światowych standardów, m.in. operacje laparoskopowe (bez rozcinania powłok brzusznych), wszczepiają endoprotezy stawów biodrowych, protezy naczyniowe, rozruszniki serca.

Na terenie szpitala znajdują się pracownie diagnostyczne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt o światowym standardzie, m.in. w Lubuskim Centrum Medycznym do dyspozycji naszych lekarzy pozostaje supernowoczesna aparatura medyczna - tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, angiograf, co pozwala na postawienie szybkiej i trafnej diagnozy, jakiej to możliwości nie posiadają inne szpitale w zachodniej Polsce. Dzięki wykorzystaniu tomografu komputerowego, mammografu, lasera okulistycznego, artroskopu, gastroskopu, aparatów ultrasonograficznych czas postawienia precyzyjnej oraz prawidłowej diagnozy i tym samym wdrożenia właściwego i skutecznego leczenia skrócony jest do niezbędnego minimum. Znajduje się tam również wyposażony Zakład Dializ oraz nowoczesne laboratoria analityczne i bakteriologiczne, wykonujące pełen profil badań. W najnowszej generacji aparaturę medyczną, przeznaczoną do czynności ratowniczych, zaopatrzony jest Szpitalny Oddział Ratunkowy. Oddział zapewnia szybką diagnostykę i intensywne leczenie schorzeń, stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla życia. Do dyspozycji pacjentów jest także nowocześnie wyposażony Zakład Diagnostyki Kardiologicznej. Więcej informacji na stronie www.szpital.zgora.plwww.wimbp.zgora.pl


zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu