Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
31 Marzec 2023
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

O Mistrzach lubuskiego sportu w Norwidzie

Data: Cz. 12 Kwi, 2018 18:00 - 19:30
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

mistrzowie sportuWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 12 kwietnia br., godz. 18.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na promocję książki Mistrzowie, legendy, idole z kart historii lubuskiego sportu z udziałem autorów Andrzeja Flügela  i Szymona Kozicy, dziennikarzy „Gazety Lubuskiej”.

Mistrzowie, legendy, idole z kart historii lubuskiego sportu to bogato ilustrowany album prezentujący 31 sylwetek sportowców z regionu, którzy osiągnęli wiele w swoich dyscyplinach.

Sportowa sława, zaszczyty, medale, stawanie na podium to coś do czego dążą i o czym marzą sportowcy. O tym samym w wykonaniu zawodników myślą trenerzy. Kariera sportowa jednak trwa krótko. Po wielkich zawodnikach z torów, boisk bieżni i skoczni przychodzą kolejni, a dokonania starych mistrzów c zęsto pokrywa mrok historii. Postanowiliśmy więc przypomnieć tych, którzy startując w lubuskich klubach, albo szkoląc w nich przyszłych mistrzów dokonali czegoś istotnego, wyjątkowego i czegoś co nie zawsze daje się zmierzyć tylko ilością medali i pobitych rekordów. Ludzi, któ rzy na Ziemi Lubuskiej się urodzili, odnosili wielkie sukcesy i tutaj po zakończeniu kariery zostali.
Andrzej Flügel

Album został nominowany do Nagrody Rektora UAM w Poznaniu za najlepszą książkę popularnonaukową w konkursie Lubuskie Wawrzyny 2017.

Serdecznie zapraszamy!

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu