Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
19 Styczeń 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Wystawa Patricii Walter

Data: So. 7 Maj, 2011 18:00 - 19:00
Czas trwania: 1 Godzina

news365.pl


Serdecznie zapraszamy w sobotę 7 maja o godzinie 18:00 na otwarcie wystawy Patrici Waller "Podążaj za wątkiem/Follow the thread".
Kurator: Armin Hauer, wicedyrektor Museum Junge Kunst, Frankfurt (Oder)

Wystawa będzie czynna do 29.05.2011.

Patricia Waller - Podążaj za wątkiem
Obiekty szydełkowane

Sam tytuł ?podążaj za wątkiem? może sugerować, że berlińska artystka pracuje z nićmi, używając do swoich nietypowych prac także wełny i przędzy. Działają na nas w niezwykły sposób ? Patricia Waller dosłownie za pomocą drutów i szydełka przerabia wielkie tematy naszych czasów jak rodzina, religia, dociekanie, medycyna i starzenie. Jej postaci, lalki, meble, sprzęty z obszarów Sadomaso, protetyki lub stref zagrożenia naszego bezpośredniego otoczenia, niewinnie i trochę naiwnie opowiadają o doniosłych wyobrażeniach, naszych ideałach i rzeczywistej sytuacji w życiu pojedynczych osób oraz całej społeczności.

Artystka irytuje przy tym widza niespodziewanymi ?okaleczeniami? lub złośliwymi przemianami naszej wiedzy o bajkach Walta Disneya, o świecie baśni i filmów. Zapytała już ?Kto zabił Bambi?, a ?Miss Piggy? wepchnęła do wydzierganej maszynki do mięsa i przerobi na pieczeń rzymską. W spokojnym szydełkowo ? drucianym świecie tkwią trudności i postrachy nowoczesnego stylu życia oraz nasze odwieczne obawy.

Cierpliwa technika przerabiania barwnej włóczki na sceny z koszmarów tworzy spójną estetyczno ? etyczną całość, której nie spotyka się zbyt często w niemieckiej sztuce. ?Zupełnie świadomie igram z wyobrażeniem ?sztuki gospodyń domowych?. Na pierwszy rzut oka moje prace wydają się raczej niewinne, im lepiej się jednak przyjrzeć, tym więcej można odkryć w nich ironii. Ta ironia i humor są zamierzone ? w ten sposób umożliwiam widzowi dostęp i łamię barierę poprzez uśmiech.? (P.W)
Tekst/Kurator: Armin Hauer

http://www.patriciawaller.com/


www.wimbp.zgora.pl

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu