Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
19 Kwiecień 2024
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Spotkanie z Magdaleną Różczką – post scriptum Kozzi Film Festiwal

Data: Śr. 29 Sie, 2018 18:00 - 19:30
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych DEBIUT zapraszają 29 sierpnia 2018 r. (środa) o godz. 18.00 do sali im. Janusza Koniusza na spotkanie z Magdaleną Różczką, cenioną aktorką filmową, telewizyjną i dubbingową, współautorką książki dla dzieci "Gabi. A właśnie, że jest pięknie!".

Spotkanie odbędzie się w ramach post scriptum Kozzi Film Festiwal. ZAPRASZAMY!
Możliwość kupna książki i zdobycia autografu!
Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona.

Magdalena Różczka – aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa. Wywodzi się z Nowej Soli, gdzie będąc uczennicą Liceum Ekonomicznego terminowała w amatorskim teatrze Terminus A Quo. Zanim została zawodową aktorką, przez pół roku studiowała informatykę na Uniwersytecie Zielonogórskim, a następnie pracowała w drogerii. Pracowała także w sądzie rejonowym w Zielonej Górze jako protokolantka. Równolegle rozpoczęła studia na wydziale socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, będąc studentką tej uczelni przez 2 lata. W 2004 ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie.

Na ekranie pojawiła się w 2002 roku, gdzie zagrała epizodyczną rolę w serialu Samo życie. Rok później wystąpiła w filmie Jana Jakuba Kolskiego Pornografia, który był ekranizacją słynnej powieści Witolda Gombrowicza o tym samym tytule. Następnie zagrała m.in. w: Siedem przystanków na drodze do raju (2003), Bao-Bab, czyli zielono mi (2003), Oficer (2004-2005), Niedosyt (2004), Wiedźmy (2005-2006), Czarny (2008), Teraz albo nigdy (2008-2009).

Przełomowym dla aktorki był rok 2008, w którym grając w dwóch filmach zdobyła popularność i zaczęło być o niej głośno. Pierwszym z tych filmów była komedia romantyczna Rozmowy nocą, a drugim komedia Tomasza Koneckiego Lejdis. Rok później znów pojawiła się w filmie razem z Marcinem Dorocińskim w filmie Idealny facet dla mojej dziewczyny.
W następnych latach Magdalena Różczka zagrała w produkcjach: Usta Usta, Lekarze, Czas honoru - Powstanie, Belcanto, Chomik, Pocztówki z republiki absurdu.

Od stycznia 2010 jest ambasadorem dobrej woli UNICEF. W marcu 2010 otrzymała nominację do nagrody Viva! Najpiękniejsi w kategorii Najpiękniejsza Polka, a w 2013 – nominację do nagrody Wiktory 2012 w kategorii Aktor telewizyjny.

Fot. filmweb.pl

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra w ramach projektu Zielonogórskie Konotacje organizowanego przez LSMDK Debiut.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu