Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
19 Styczeń 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Rosyjska noc w muzeum

Data: So. 21 Maj, 2011 17:00

news365.pl



NOC MUZEÓW!!!!!

Rosyjska Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej
Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
Al. Niepodległości 15
65-048 Zielona Góra

Termin: sobota, 21 maja 2011, od godz. 17.00

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze kolejny raz zaprasza na Noc w Muzeum. Wydarzenie to każdego roku poświęcamy kulturze i sztuce innego kraju. Nasi goście mieli już okazję zapoznać się m. in. z kulturą kresową, żydowską, japońską czy włoską. W tym roku odbędzie się Rosyjska Noc w Muzeum. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Alexander Alekseev - Ambasador Rosji w Polsce, Elżbieta - Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Janusz Kubicki - Prezydent Miasta Zielona Góra. Noc w Muzeum jest jedną z atrakcyjnych form obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów, który przypada 18 maja.
W sobotę, 21 maja od godz. 17.00 Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza do zwiedzania Muzeum ?po godzinach? - wieczorem i nocą. Obok tradycyjnej prezentacji ekspozycji Muzeum Ziemi Lubuskiej przygotowywało bogaty program, a w nim m.in.: wernisaże wystaw poświęconych rosyjskiej sztuce i kulturze, spektakle teatralne oparte o prozę F. Dostojewskiego i E. Limonowa, wykłady poświęcone sztuce oraz nauce rosyjskiej, koncerty muzyki rosyjskiej - od klasycznej przez ludową do poezji bardów, warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, pokazy podróżnicze i kulinarne, konkurs wiedzy o Rosji z nagrodami. Ponadto parzenie czaju, degustacja pielmieni, prezentacja filmów, zwiedzanie wystaw.
Szczegółowy program znajduje się na stronie Muzeum Ziemi Lubuskiej www.mzl.zgora.pl , w dziale Aktualności.

Na ROSYJSKĄ NOC W MUZEUM ZIEMI LUBUSKIEJ W ZIELONEJ GÓRZE zapraszamy w sobotę, 21 maja od godz. 17.00 do północy.
WSTĘP WOLNY!!!
 


www.wimbp.zgora.pl

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu