Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
04 Lipiec 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Premiera książki Władysława Kuczera pt. "Ceper"

Data: Pt. 7 Gru, 2018 17:00 - 18:30
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

kuczer Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zapraszają 7 grudnia br. (piątek) o godz. 17.00 na premierę książki Władysława Kuczera pt. "Ceper". Spotkanie z popularnym rysownikiem zielonogórskim poprowadzi Tomasz Czyżniewski.    

Władysław Kuczer urodził się w Czerwieńsku w 1955 roku, na 10 dni przed oddaniem do użytku Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.      
Po ukończeniu Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, niemal przez całe swoje życie zawodowe był zatrudniony jako nauczyciel w zielonogórskich szkołach. W latach 80. ubiegłego wieku pracował jako taksówkarz z numerem bocznym 520. Gdy pełnił funkcję dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza”, za jego sprawą w 2006 roku uruchomiono pierwsze sztuczne lodowisko w Zielonej Górze. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w Zaborze. Pierwsze rysunki satyryczne opublikował za namową redaktora Jurka Mischke, dzięki któremu, jak twierdzi, robi to co lubi. Jego prace przez wiele lat ukazywały się tylko w prasie lokalnej, obecnie znaleźć je można również w czasopismach o zasięgu krajowym m.in. w tygodniku „Angora”. Stworzył też ilustracje do kilku książek. W 2000 roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze wydała tomik "Z teki Cepra", będący zbiorem najwcześniejszych jego prac. Tematyka jego rysunków to bieżące wydarzenia społeczne oraz komentarz do absurdalnych poczynań całej „sceny politycznej”.       

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu