Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
19 Styczeń 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Żywa Biblioteka

Data: Pt. 13 Maj, 2011 16:00

news365.pl


Jeśli chcesz poznać historię feministki, osób homoseksualnych, mamy zmagającej się z chorobą dziecka, osoby pochodzenia żydowskiego przyjdź do WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze.
13 maja 2011 r. o godz. 16.00 zostanie otwarta Żywa Biblioteka.
Wypożycz Żywą Książkę, poznaj jej historię, postaraj się wysłuchać/ zrozumieć/ zaakceptować...

Czym jest Żywa Biblioteka?
To projekt, który ma na celu promocję idei tolerancji i różnorodności. Wydarzenie zorganizowane jest w konwencji biblioteki - udostępnia się społeczności żywy księgozbiór.
W przedsięwzięciu udział biorą Żywe Książki, tj. osoby ze środowisk, grup, które obarczone są stereotypami, na co dzień spotykają się z dyskryminacją. Są czytelnicy, osoby, które bibliotekę odwiedzają, są także bibliotekarze, którzy czuwają nad przebiegiem wydarzenia i ?wypożyczają" Książki.
Żywa Biblioteka to rozmowa Żywej Książki z czytelnikiem, która odbywa się w przyjaznej atmosferze.
Do Żywej Biblioteki może przyjść każdy, kto chce poznać nowych, ciekawych ludzi. Akcja umożliwia skonfrontowanie własnych poglądów, opinii dotyczących osób dyskryminowanych z samymi zainteresowanymi. Daje również szansę poznania inności i wyzbycia się niesłusznych opinii na temat poszczególnych grup, stwarza możliwość zmiany obrazu czytanej osoby, często zniekształconego przez lęk, jaki odczuwa się przed nieznanym.

Regulamin Żywej Biblioteki

Więcej informacji możesz zdobyć dzwoniąc pod nr tel. 68 45 32 635 lub pisząc na adres: dzialpromocji@wimbp.zgora.pl

Żywa Biblioteka organizowana jest w ramach VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
 


www.wimbp.zgora.pl

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu