Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
19 Sierpień 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Wystawa Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego

Data: Pt. 17 Sty, 2014 19:00
Czas trwania: Cały dzień
Lokalizacja: Biblioteka
plakat wystawa Lubuskie Towarzysto Fotografii

Mediateka Szklana Pułapka, Filia nr 7 WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza w piątek 17 stycznia na godzinę 19.00 na otwarcie wystawy Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. Na wystawie znajdą się fotografie 10 autorów, biorących udział w jednodniowym plenerze, który odbył się 12 października 2013 roku na terenie poniemieckiej fabryki amunicji w Krzystkowicach.

„Prezentowana wystawa jest efektem zwiedzania kombinatu Dynamit AG, uczestników pleneru, pod przewodnictwem przedstawicieli z Lubuskiego Towarzystwa Historycznego "Lubusz".

Budowę zwiedzanego kompleksu rozpoczęto na początku 1939 r. i nigdy jej nie dokończono, gdyż pomimo uruchomionej już produkcji, cały czas trwały prace rozbudowujące fabrykę. Była to druga, po zakładach w Bydgoszczy, największa fabryka zbrojeniowa w ówczesnej Europie.

Aktualnie część zabudowań zajmuje Wojsko Polskie, pozostały obszar jest ogólnodostępny, lecz zdewastowane budynki stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia nieostrożnych i lekkomyślnych eksploratorów."

Autorzy prac:

Aleksander Celiewski

Piotr Gramacki

Paweł Janczaruk

Joanna Kądziela

Krzysztof Kubasiewicz

Wojciech Nerad

Jacek Niwiński

Ryszard Poprawski

Katarzyna Sędziak

Włodzimierz Włodarczak

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu