BEGIN:VCALENDAR VERSION:2.0 PRODID:-//http://suzi.wimbp.zgora.pl//NONSGML kigkonsult.se iCalcreator 2.1 6.12// METHOD:PUBLISH X-WR-CALNAME:Kalendarz JCal Pro X-WR-CALDESC:Online kalendarz wydarzeń X-WR-TIMEZONE:Europe/Warsaw BEGIN:VEVENT UID:20140220T120000UTC-2c3cb7@http://www.wimbp.zgora.pl/ DTSTAMP:20240329T051534Z DESCRIPTION:
Nominowani i wyróżnieni do Lubuskich Wawrzynów 2013< /strong>
\n„Lubuski Wawrzyn Literacki'
\n1. J
erzy Fryckowski\, Chwile siwienia\, Wydawnictwo Tawa\, Chełm 2013.
2.
Mirosław Kuleba\, Enographia Thalloris\, Fundacja Gloria Monte Verde\, Zi
elona Góra\, 2013.
3. Zdzisław Morawski\, Rzecz o dorzeczności: wiers
ze 1959-1992 w wyborze i układzie Ireneusza Krzysztofa Szmidta\, Związek L
iteratów Polskich Oddział w Gorzowie Wlkp.\, Wydawnictwo Sonar Literacki\,
Gorzów Wlkp. 2013.
4. Maria Sidorska-Ryczkowska\, Klucze do rzeki\,
Wydawnictwo Innowacyjne „Novae Res'\, Gdynia 2013.
5. Czesław Sobkowi
ak\, Rzeka powrotna: zapiski i małe prozy\, nakład własny\, Wrocław 2013.<
br />6. Małgorzata Stachowiak-Schreyner\, Jestem\, która Jesteś\, „Organon
'\, Zielona Góra 2013.
„Lubuski Wawrzyn Naukowy'< /p>\n
1. Zbigniew Czarnuch\, Posmakuj Witnicy: opowieści o sztuce warzen
ia piwa w ogóle\, a piw lubuskich w szczególności\, wydawca: Browar 'Witni
ca'\, Witnica 2013.
2. Tadeusz Marcinkowski\, Skarby pamięci\, wydawc
a: Regionalne Centrum Animacji Kultury
w Zielonej Górze\, Zielona Gór
a 2013.
3. Radosław Skrycki\, Prace kartograficzne w dolinach Odry\,
Warty i Noteci w okresie fryderycjańskim\, wydawca: Wydawnictwo Naukowe Wy
działu Humanistycznego US „Minerwa'\, Szczecin 2013.
4. Miron Urbania
k\, Kolej Skwierzyna – Stare Balice: kolejowy modernizm w Polsce\, wydawca
:
Fundacja Wspierania Inicjatyw Kulturalnych i Wydawniczych: Księży M
łyn\, Łódź 2013.
5. Anna Zielińska\, Mowa pogranicza: studium o język
ach i tożsamościach w regionie lubuskim\, wydawca: Slawistyczny Ośrodek Wy
dawniczy (SOW)\, Warszawa 2013.
„Lubuski Wawrzyn Dziennika rski'
\n1. Cezary Galek za zgłoszone utwory dziennikarskie:
„Opowieść prowincjonalna'\; „Wiersz dla Emilki'\; „Historia dwóch Marii'\
; „Przodem do przodu'.
2. Jacek Katos Katarzyński za zgłoszone utwory
dziennikarskie: „Firefly Film Studio'\; „Wawrzyn..\, Impro..\, Opera...'\
; „X lat Lata Muz Wszelakich'\; „Najciekawsi goście 2013 r.'
3. Lesze
k Kalinowski za zgłoszone utwory dziennikarskie: „Zakochany w Aniele' [wyd
anie internetowe „Zakochany w Annie German']\; „By się nie zgubić. W życiu
'\; „Powiedz\, jak mnie kochasz'\; „Skok przez życie' [wydanie internetowe
„Jestem najstarszą modelką świata!']\; „Ocalmy od zapomnienia Polską Wełn
ę'.
4. Wojciech Kuska za zgłoszone utwory dziennikarskie: Film dokume
ntalny „Niezależni'\; „Ekstraklasa kulturalna' – „Spotkania Alte Kameraden
'\; „Ekstraklasa kulturalna' - wydanie specjalne („Czary-mary Pampalary')\
; Rozmowa z laureatami – „Ale sztuka!'.
5. Agata Źrałko za zgłoszone
utwory dziennikarskie: „Jesteśmy jak Ameryka\, tylko żużel mamy lepszy'\;
„Jak pokochać święta i nie dać się depresji'\; „Pierwsza kobieta żużlowiec
'\; „Tango w spichlerzu'\; „Być jak markowy Woodstock'.