Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
20 Wrzesień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Czwartek Lubuski z Mirosławem Kulebą, laureatem Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2013

Data: Cz. 13 Mar, 2014 18:00 - 19:30
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: WiMBP im. C. Norwida

Wojewódzka za Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida zaprasza 13 marca br.o godz.18.00 do Klubu Pro Libris na Czwartek Lubuski z Mirosławem Kulebą, laureatem Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2013, autorem publikacji "Enographia Thalloris". Książka uhonorowana została także dyplomem za walory edytorskie. Otrzymała ją Fundacja Gloria Monte Verde.
Spotkanie prowadzić będzie red. Konrad Stanglewicz.

Mirosław Kuleba - urodzony w 1958 roku w Kołobrzegu. Ukończył studia z zakresu budownictwa lądowego w WSI w Zielonej Górze. Prozaik, reportażysta, tłumacz z języka rosyjskiego. Współpracuje z czasopismami w całym kraju. Debiutował reportażem w „Reporterze" w 1986 roku. Otrzymał Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry (1992), dwukrotnie Lubuski Wawrzyn Literacki (1998, 2000). Autor opowieści i reportaży: "Moskwa Koczowników" (1994), "Odsłony Wojny" (1995), "Niezłomna Czeczenia" (1997),"Imperium na kolanach" (1998),"Dziennik Snajpera" (1999),"Ampelografia Zielonej Góry", "Topografia winiarstwa Zielonej Góry" (2010).

"Enographia Thalloris" - publikacja podzielona na trzy części. Pierwsza, zatytułowana Historia winem pisana, obejmuje dzieje zielonogórskiego winiarstwa od czasów najdawniejszych do współczesności.
Druga część to eseje Mirosława Kuleby. Ten rozdział otrzymał tytuł Parerga.
Część trzecia, zatytułowana Blask dawnej chwały - to zbiór dziewięciu artykułów, które zostały przygotowane przez ważnych i cenionych teoretyków i praktyków zajmujących się problematyką winiarską. Na ten fragment książki jest składają się teksty (w kolejności publikowania): Mariusza Pacholaka, Zofii Maziarz, Georga Paetza, Mirosława Kuleby, Przemysława Karwowskiego, Elżbiety Kluczyńskiej-Wierzykowskiej, Stanisława Palonki, Anitty Maksymowicz i Christophera Krzysztofa Nawrota.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu