Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
12 Kwiecień 2024
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

50-lecie pracy twórczej Andrzeja Stefanowskiego

Data: Cz. 24 Kwi, 2014 18:00 - 18:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: WiMBP im. C. Norwida

plakat stefanowskiWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza 24 kwietnia o godzinie 18.00 na otwarcie wystawy malarstwa Andrzeja Stefanowskiego z okazji 50- lecia pracy twórczej artysty. Imprezę uświetni koncert arii operowych w wykonaniu Jolanty Sipowicz.

Andrzej Stefanowski
Urodził się w 1937 r. w Kwiatoniu. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Posiada znaczący dorobek artystyczny w dziedzinie grafiki i malarstwa eksponowany m.in. w Salonie Jesiennym, Złotym Gronie i na wystawie z okazji X-lecia Związku Polskich Artystów Plastyków w Zielonej Górze. Wystawiał w Warszawie, Krakowie, Toruniu. Swoją twórczość prezentował w Niemczech, Francji, byłej Jugosławii, w krajach skandynawskich. Uprawiał również malarstwo sakralne zdobiące świątynie m.in. we Wrocławiu (Kościół na Placu Nankiera), Przemyślu, Legnicy, Gorlicach i Bytomiu, Międzyrzeczu, Zielonej Górze, Wołowie, Modle, Miastku, Słupsku. Liczne prace artysty znajdują się w prywatnych zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Andrzej Stefanowski mieszka w Zielonej Górze od 1964 roku. Opublikował dwa albumy z grafikami i akwarelami poświęcone zabytkom Zielonej Góry i Szprotawy. Od wielu lat jest członkiem zielonogórskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu