news365.pl
"W świątecznym nastroju"
Koncert w wykonaniu Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa,
"Baletniczek" ze Społecznego Ogniska Artystycznego LTM
oraz specjalnych Gości z Regionu Kozła
20 grudnia 2010 r., godz. 18.00
Lubuski Teatr w Zielonej Górze
W ten cichy, świąteczny czas chcielibyśmy podarować Państwu koncert, w którym znajdziecie mały fragmencik Jasełek wg staropolskich tekstów. Usłyszycie i zobaczycie najmłodsze dzieci z "Lubuskiego" w kolędzie Lulajże Jezuniu, malutkie dziewczynki ze Społecznego Ogniska Artystycznego w roli "Aniołków", a także polskie tańce narodowe i ludowe poprzedzone znanymi pastorałkami w wykonaniu LZPiT. Wyjątkową urodę polskich pastorałek i kolęd dostrzeżecie Państwo w magicznym dźwięku kozła wyzwalającego śpiew specjalnych gości - rodziny Skrzypczaków ze Zbąszynka, którzy od wielu pokoleń kształtują tradycję naszego regionu. Dla odmiany Grupa Śpiewacza LZPiT przypomni piękne brzmienie mniej znanych pastorałek i kolęd, a taneczne prezenciki wyjęte z "Dziadka do orzechów" - najbardziej świątecznego baletu Piotra Czajkowskiego - w wykonaniu "Baletniczek" dodadzą naszemu koncertowi magii i przeniosą w świat baśni.
Niech to widowisko wprowadzi Państwa w niepowtarzalny nastrój dający wyciszenie i pełną harmonię podczas najbardziej rodzinnych świąt w roku.
Realizacja koncertu:
Kierownictwo artystyczne i choreografia - Aniela Anna Sidło
Kierownictwo muzyczne i przygotowanie wokalne - Wiktor Sędziński
Przygotowanie taneczne - Anna Tomaszewska
Kierownictwo kapeli i przygotowanie wokalne grupy śpiewaczej - Grzegorz Łukasiewicz Akompaniament - Małgorzata Ciesinska
Przygotowanie kostiumów - Teresa Gradzik
Wykonawcy:
Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa
Grupa dziecięca najmłodsza: Adamus Julia, Badowska Maja, Bielańska Paula, Borowska Zuzanna, Cieślik Zofia, Wilk Wiktoria, Corsano Zuzanna, Dec Maria, Hołyś Kacper, Jarzina Kinga, Kielka Agata, Kostecka Julia, Marczak Zuzanna, Ostrowska Amelia, Skoczylas Julia, Sobolewska Iga, Szczygieł Matylda, Szymerowska Aleksandra, Szafranek Natalia, Szafranek Maria, Zaborowska Zofia, Zientarski Mateusz, Żółkiewska Matylda, Żurańska Aleksandra
Grupa dziecięca starsza: Bałacka Aleksandra, Brzostowska Joanna, Bugajska Julia, Corsano Alicja, Gierad Karolina, Jach Małgorzata, Kędzierska Weronika, Klecka Zuzanna, Kowalska Katarzyna, Kowalska Kinga, Kulczycka Patrycja, Miętrkiewicz Wiktoria, Pelaczyk Bartosz, Szłapka Jakub, Alicja Corsano
Grupa młodzieżowa: Dec Paweł, Gniwek Adrian, Jaskulska Karolina, Król Karol, Mania Katarzyna, Margalski Filip, Piwecka Daria, Polak Martyna, Stefańska Nina, Stuczyńska - Wojsiat Monika, Szafran Anna, Szubart Wojciech
Grupa najstarsza: Balcerzak Kamil, Bodyk Monika, Chudy Marta, Cerlik Małgorzata, Ciechanowicz Martyna, Glajnych Katarzyna, Halkowicz Dominik, Hoeft Marek, Kędzierska Adrianna, Kiszowara Michał, Kotlarska Hanna, Kotlarska Kaludia, Krawczyk Kacper, Madej Ewelina, Meyer Małgorzata, Meyer Tomasz, Saczków Monika, Skoczylas Tomasz, Smorczewski Patryk, Sosińska Joanna, Stasiuk Alicja, Stelmach Karol, Sułtanowski Mateusz
Grupa śpiewacza: Babij Wiesław, Dudra-Brzozowska Grażyna, Chańczewska Regina, Flasza Piotr, Goćwiński Zbigniew, Gradzik Teresa, Jachimowicz Marzena, Marciniak Alina, Michalska Małgorzata, Sobczyk Joanna,
Kapela: Brzozowski Andrzej - skrzypce I, Iwańczyk Jan - kontrabas, Kozłowski Sławomir - skrzypce II, Łukasiewicz Grzegorz - akordeon, Olejniczak Eugeniusz - klarnet, Żurawski Wiesław - trąbka
Gościnnie:
"Baletniczki" ze Społecznego Ogniska Artystycznego w Zielonej Górze
Ansilewska Anna, Bartkowiak Hanna, Błażejewska Michelle, Borek Laura, Burkowska Martyna, Biniszkiewicz Zofia, Bytniewska Weronika, Cyran Maria, Dembiecka Pola, Dudziak Aleksandra, Falbierska Julia, Flasza Julia, Foryś Karina, Grondys Klara, Grzywacz Julia, Horna Zuzanna, Janowska Zofia, Jaworska Karolina, Krotla Maja, Krzesaj Amelia, Łobaszewska Elżbieta, Malinowska Weronika, Markowicz Maria, Mękalska Martyna, Michalska Zuzanna, Monczak Zuzanna, Nieprzecka Nicole, Nowak Klaudia, Nowicka Aleksandra, Palewska Gabriela, Pawlak Weronika, Pietrzak Martyna, Rataj Aleksandra, Rudzińska Jagoda, Schneider Oliwia, Skrzypczak Kinga, Soszka Olga, Stefańska Nina, Swacha Karina, Szczygieł Kinga, Urbanowska Amelia, Walkowiak Julia, Wawrzynkiewicz Kaya
Kapela Koźlarska "Kotkowiacy"
Jerzy Skrzypczak - kozioł weselny, Marta Skrzypczak - skrzypce, Mirosława Skrzypczak - śpiew
Organizacja:
Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze
Współpraca:
Teatr Lubuski w Zielonej Górze
W internecie:
Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa
W Norwidzie: