Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
27 Listopad 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Spotkanie z Januszem Koniuszem w Filii nr 1

Data: Śr. 11 Cze, 2014 16:00 - 16:00
Lokalizacja: Filia 1
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na spotkanie z Januszem Koniuszem 11 czerwca br. w Filii nr 1, ul. Ptasia 32, o godz.16.00.

Janusz Koniusz (ur. 1 lutego 1934 w Sosnowcu) - Poeta, prozaik, dramaturg, publicysta. Ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od dziesięcioleci związany z Zieloną Górą, gdzie mieszka i pracuje. Honorowy obywatel miasta (2004). Współorganizator i długoletni sekretarz Lubuskiego Towarzystwa Kultury w Zielonej Górze. Współzałożyciel, kierownik literacki i redaktor naczelny (nieistniejącego już) czasopisma "Nadodrze". Opublikował kilkanaście tomików poezji, kilka zbiorów opowiadań i słuchowisk radiowych. Jest autorem dwóch książek, w których opisuje swoje kontakty ze znanymi pisarzami i poetami (m.in. Władysławem Broniewskim i Julianem Przybosiem): "Kamień z serca" i "Wiązania pamięci".

Logo MKiDN RP logo NPRCZ  logo dkk duze

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu