Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
01 Luty 2023
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Otwarcie półki bookcrossingowej

Data: Wt. 8 Lip, 2014 17:00 - 17:00
Lokalizacja: Filia nr 7
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida

Mediateka „Szklana Pułapka", Filia nr 7 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze serdecznie zaprasza na otwarcie pierwszego całorocznego punktu bookcrossingowego 8 lipca o godzinie 17:00 na Zielonogórskim plakat bookcrossingDeptaku, który zlokalizowaliśmy przy Ratuszu (obok Klubokawiarni Staromiejska).
Bookcrossing to ogólnoświatowa akcja, polegająca na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również miejscach w tym celu przygotowanych, tzw. półkach boocrossingowych, po to, by ktoś inny mógł je przeczytać i przekazać dalej.
Pierwszy, tymczasowy punkt bookcrossingowy, powstał rok temu w Parku Tysiąclecia w Letnim Pawilonie, który został postawiony z inicjatywy Fundacji Salony. Został on zdemontowany na okres zimowy, a mieszkańcy mogli korzystać z akcji w mediatece. Przez ten czas zebraliśmy bardzo dużo książek, które w dalszym ciągu przynoszą zainteresowani projektem mieszkańcy.
Półka, która już niebawem stanie na Zielonogórskim Deptaku wykonana jest z trwałych materiałów, które sprawdzą się w każda pogodę. Jest ona zamykana oraz pięknie ozdobiona. Na jej daszku znajduje się rzeźba sowy – symbolu mądrości.
Półka powstała dzięki współpracy z Kancelarią Adwokatów i Radców Prawnych Baczańska i Szarata.
Mamy nadzieję, że to dopiero początek i niebawem powstaną kolejne półki. Tak jak zapowiadaliśmy planujemy utworzyć przynajmniej dwa kolejne punkty bookcrossingowe: w Parku Tysiąclecia oraz przy Zielonogórskiej Palmiarni.

Zachęcamy do przeglądnięcia domowych biblioteczek i przynoszenia książek do mediateki. Zostaną one opieczętowane i wystawione w punkcie bookcrossingowy. Na pewno znajdą nowych nabywców wśród mieszkańców miasta.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu