Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
29 Maj 2023
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Dzień Babci

Data: Pt. 21 Sty, 2011 1:01

news365.plDzień Babci - święto obchodzone dla uhonorowania babć; w dzień ten wnuki składają życzenia swoim babciom. W Polsce obchodzone 21 stycznia, w tym samym dniu w Bułgarii, w Brazylii a w Hiszpanii - 26 lipca. We Francji jest to święto ruchome i obchodzone jest w pierwszą niedzielę marca.

W Rosji, na jesieni 2009 roku, pojawiło się nowe, rodzinne święto - "Dzień babci i dziadka". Jednakże, jak podaje Press-Center 15 października 2009, jest to "Rosyjski Dzień Babci" . Brak oficjalnej daty obchodów.

Pomysł powstania święta w Polsce pojawił się w tygodniku "Kobieta i Życie" w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować "Express Poznański". W roku 1966 również "Express Wieczorny" ogłosił dzień 21 stycznia "dniem babci". Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Źródło: Wikipedia


W internecie:
Wiersze na Dzień Babci

W Norwidzie:
Babcia w rodzinie / Halina Filipczuk. - Warszawa : Instytut Wydawniczy CRZZ, 1977.

Jak być kochaną babcią ? / Irena Rybczyńska. - [Wyd. 3 uzup.]. - Warszawa : J. Santorski, 1994.

Książka dla babci i dziadka : jak zdobyć serca wnuków i zyskać ich przyjaźń / [red. Wanda Grajkowska] ; wstęp Claire Rayner ; [przekł. z ang. Anna Zdziarska, Marek Czekański]. - Warszawa : "Twój Styl", 1998.


www.wimbp.zgora.pl

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu