Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
27 Styczeń 2023
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Wystawa fotografii Marka Lalko

Data: Wt. 11 Sty, 2011 20:00

news365.pl


Zielonogórska Galeria BWA serdecznie zaprasza we wtorek 11 stycznia o godzinie 19:00 na otwarcie wystawy fotografii Marka Lalko "Terapia dla zmęczonych codziennością oczu".
Wystawa będzie czynna do 30.01.2011.

Prezentowane na wystawie zdjęcia są rodzajem "zapisu drogi", powstałym w czasie kilkumiesięcznego pobytu artysty w Australii. Nie odnajdziemy tu jednak epatowania egzotyką, innością przestrzeni. Lalko przesunął akcent w stronę samego aktu wykonywania fotografii jako czystego zapisu. Tak sam (w rozmowie z Adamem Mazurem) tłumaczy sens tytułu ekspozycji: "Podróżowanie jest częścią procesu tworzenia fotografa, to swoista terapia dla zmęczonych codziennością oczu. Podczas każdego wyjazdu, bez znaczenia, jak daleko od mojego miejsca zamieszkania, zaczynam przestawiać się na inny tryb obserwacji - bardziej czujny i poszukujący. Jest to swoisty trans, powodujący ciągłe napięcie, często trudny do osiągnięcia na co dzień z oczywistych względów. Czasem jadę z konkretnym planem działania i z góry wiem, co mam zamiar fotografować, lecz częściej jest to spontaniczna reakcja na otoczenie, w którym zaczynam fotografować. Choć mam świadomość, że powstające prace, z najbardziej odległych kulturowo i geograficznie miejsc, po zestawieniu, mają wspólne cechy wynikające z mojego widzenia." Do wystawy przygotowywany jest katalog, zawierający wybrane zdjęcia z australijskiej podróży artysty.


Marek Lalko - Urodzony w 1974, ukończył studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, dyplomem z grafiki i malarstwa ze specjalnością fotografia. Mieszka w Zielonej Górze, pracuje ze studentami  Instytutu Sztuk Wizualnych UZ w pracowni fotografii, wykłada także w Akademii Twórczych Poszukiwań w Zielonej Górze. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

 


W Internecie:
http://www.lalko.com/

 


www.wimbp.zgora.pl


Wyświetl większą mapę
zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu