Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
28 Listopad 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Z niemieckim ministrem (nie tylko) o gospodarce

Data: Cz. 13 Sty, 2011 12:00

news365.pl


Województwo lubuskie zacieśnia współpracę z Brandenburgią. 13.01.2011 r., o godz. 11.00 w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze (sala nr 108) rozpocznie się spotkanie z Ralfem Christoffersem ? Ministrem Gospodarki i Spraw Europejskich Kraju Związkowego Brandenburgia. Ministra powitają: Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, wicemarszałek Jarosław Sokołowski oraz członek zarządu Tomasz Gierczak.

Podczas spotkania poruszone zostaną tematy dotyczące wzajemnej współpracy na wielu płaszczyznach. Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Planowania Przestrzennego Maciej Nowicki omówi proces wdrażania Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska (Województwo Lubuskie) Brandenburgia 2007-2013, a Władysław Korcz ? Dyrektor Departamentu Gospodarki i Infrastruktury opowie o wykorzystaniu Lotniska Zielona Góra/Babimost w kontekście kooperacji z BBI. Spotkanie będzie również okazją do przedstawienia propozycji wzajemnej współpracy podczas Dni Województwa Lubuskiego i Dni Brandenburgii. Tematem dalszej część dyskusji będą kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego na pograniczu polsko-niemieckim, Strategia Polski Zachodniej, projekt budowy kolei wschodniej oraz otwarcie rynku pracy w Niemczech.

Przedstawicieli lubuskich mediów zapraszamy na konferencję prasową z udziałem niemieckiego ministra i Marszałek Województwa Lubuskiego, która odbędzie się bezpośrednio po spotkaniu, o godz. 13.00 w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze w Sali 108.

Ralf Christoffers - Minister Gospodarki i Spraw Europejskich Kraju Związkowego Brandenburgia urodził się 8. października 1956 w Rostoku. Z wykształcenia jest socjologiem, ale karierę zawodową zaczynał jako ślusarz i budowniczy statków. Studiował nauki społeczne w Wyższej Szkole Partyjnej Socjaldemokratycznej Partii Jedności Niemiec, a w latach 1986-1990 był docentem filozofii. Przez dwa lata prowadził również własną firmę. Był współpracownikiem frakcji PDS w Landtagu, a od 2004 roku członkiem Landtagu w Brandenburgii. Przed objęciem stanowiska Ministra Gospodarki i Spraw Europejskich był przewodniczącym partii PDS ? Partia Demokratycznego Socjalizmu.
 


www.wimbp.zgora.pl


zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu