Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
13 Czerwiec 2024
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Matematyka i kredki

Data: Śr. 19 Sty, 2011 12:00

news365.pl


 

 

19 stycznia 2011 roku o godz. 12:00 w sali 109  budynku Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Szafrana 4a odbędzie się wykład pt.: "Matematyka i kredki ",  który dla uczniów klasy V a  (grupa 17 osobowa) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim poprowadzi dr Jacek Bojarski. Uczniowie tej klasy już po raz drugi odwiedzą Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii. Po raz pierwszy odwiedzili nas w listopadzie ub.r.

Uczniowie  klasy V a, wraz z nauczycielem matematyki Leszkiem Jagiełło,  uczestniczą w projekcie Wespół w zespół z Matematyką bez Granic  (2009-2012) ( http://www.wzmbg.pl ). Projekt jest koordynowany przez Punkt Konsultacyjny Projektu Wespół w zespół z Matematyką bez Granic  przy Zielonogórskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego z siedzibą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego a projektodawcą projektu jest Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Klasa V a  weźmie również udział w finale Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez Granic,  którego finał w tym roku odbędzie się 22 marca jednocześnie na całym świecie.

W ubiegłorocznej edycji konkursu Matematyka bez granic wzięło udział prawie 25 tys. polskich uczniów (ponad 180 tys. uczestników na świecie). W tym roku w naszym kraju zostało zgłoszonych już ok. 27 tys. uczniów.

Informacji o konkursie Matematyka bez granic udziela dr Krystyna Białek z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

 


www.wimbp.zgora.pl

 

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu