Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
08 Luty 2023
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Zasiedlanie DS WCZEŚNIAK

Data: Pn. 24 Sty, 2011 11:00
24 stycznia (poniedziałek) rozpoczyna się zasiedlanie DS WCZEŚNIAK przy Al. Wojska Polskiego 65.

Zainteresowanych dziennikarzy zapraszamy na godz. 11.00

W grudniu 2006 r. pękające ściany spowodowały, że władze Uniwersytetu Zielonogórskiego podjęły decyzję o wykwaterowaniu mieszkańców. Jakiś czas ważyły się losy akademika - zburzyć czy modernizować? Wreszcie zapadła decyzja o generalnym remoncie. Projekt zakładał zmianę wszystkiego, łącznie z obniżeniem budynku o 3 piętra. I tak Wcześniak, ze starego, bo już 30-letniego, 10-piętrowego ?wieżowca?, stał się 7-kondygnacyjnym, bardzo nowoczesnym i estetycznym obiektem.

Modernizację rozpoczęto w 2009 r. i zakończono pod koniec ub. roku. W styczniu 2011 r. trwały jeszcze ostatnie prace przy wyposażaniu studenckich pokoi.

W nowym ?Wcześniaku? znajdują się 94 mieszkania, w tym 10 - na parterze - przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Mieszkania to dwupokojowe segmenty, w których znajduje się aneks kuchenny, wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia gospodarstwa domowego i łazienka. Pokoje są jedno- i dwuosobowe, a w mieszkaniu może zamieszkać od dwóch do trzech studentów. Mieszkania dla osób niepełnosprawnych są jednopokojowe, w których mogą zamieszkać jedna lub dwie osoby. Łącznie w akademiku jest 306 miejsc. Mieszkańcy będą mogli korzystać z dostępu do Internetu, pralni, suszarni oraz pokoju cichej nauki.

Odpłatność za miejsce we Wcześniaku jest taka sama jak w uniwersyteckim akademiku SBM przy ul. Wyspiańskiego, tzn. za pokój jednoosobowy trzeba zapłacić 300 zł plus media, a za pokój dwuosobowy - 225 zł plus media. Opłaty za media są ustalane wg wskazań liczników.

Całkowity koszt modernizacji akademika wyniósł 13 mln zł, z czego 11,5 mln zł to środki z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a 2,5 mln zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z Zielonej Góry, a autorem projektu, również zielonogórska, Pracownia Projektowa Archit.
zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu