Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
08 Luty 2023
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Happening ekologiczny

Data: Śr. 26 Sty, 2011 12:00

news365.pl26.01.2011 o godzinie 12.00 na Starym Rynku w Zielonej Górze odbędzie się happening ekologiczny, organizowany przez Fundację Ekologiczną Arka w ramach kampanii "To nie krasnoludki palą śmieci"

Kampania "To nie krasnoludki palą śmieci" dotyczy powszechnego problemu spalania śmieci w domowych piecach, co ? jak wiadomo - jest nielegalne i niezwykle szkodliwe dla zdrowia. Celem tego programu edukacyjnego jest prowadzenie lokalnych działań, realizowanych głównie przez dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół podstawowych, w zakresie właściwego zagospodarowania i segregacji odpadów. Tytuł projektu dotyczy wykorzystania sympatycznych postaci krasnoludków do prowadzenia edukacji ekologicznej. Najważniejszą częścią kampanii jest organizacja w 20 miastach, w tym we wszystkich wojewódzkich, ekspozycji ?To nie krasnoludki palą śmieci? wraz z happeningiem i konferencją prasową. Głównym elementem wydarzenia będzie umieszczenie w budynkach użyteczności publicznej, centrach handlowych i kinach postaci 7 ogrodowych krasnali z przygotowanymi banerami oraz torbami zawierającymi ulotki o problematyce palenia śmieci i recyklingu jako alternatywy.


W happeningu wezmą udział pracownicy Fundacji Ekologicznej ARKA wraz z grupą dzieci z zielonogórskiej szkoły podstawowej, którzy wspólnie odegrają symboliczną scenkę, w której w głównej roli wystąpi zionąca ogniem Dioksyna, reprezentująca wszystkie szkodliwe substancje powstające w wyniku spalania śmieci.


Kampania "To nie krasnoludki palą śmieci!" jest dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Zapraszamy na happening oraz do zapoznania się z naszymi materiałami na stronie www.fundacjaarka.pl
 


www.wimbp.zgora.pl


zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu