Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
29 Maj 2023
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Krwiobus przy Urzędzie Marszałkowskim

Data: Pt. 28 Sty, 2011 10:00

news365.pl


 

28.01.2011 r. w godzinach od 10.00 do 14.30 będzie możliwość oddania krwi

w specjalnym krwiobusie, który ustawiony zostanie na parkingu za Salą Kolumnową Urzędu Marszałkowskiego. W związku z tym, Departament ochrony Zdrowia  zaprasza wszystkich zdrowych i zainteresowanych do przekazania tak bezdennego daru, jakim jest krew.

Jak przygotować się do oddania krwi ?

Aby oddanie było miłym wspomnieniem i zachęcało do dalszych wizyt w RCKiK, należy:

? w przeddzień wypić ok. 1,5-2 litra płynów

? być wyspanym, po lekkim beztłuszczowym śniadaniu

? w dniu oddania unikać większego wysiłku fizycznego

? zabrać książeczkę RUM

? zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, prawo jazdy, legitymację ubezpieczeniową, legitymację szkolną lub studencka, paszport)

? mieć ukończone 18 lat, ważyć  powyżej 50 kg

? wypełnić kwestionariusz dawcy, odpowiadając zgodnie z posiadana wiedzą i sumieniem na postawione tam pytania dotyczące stanu zdrowia.

Jeżeli Twoja krew ma pomóc, a nie zaszkodzić choremu, musisz być zdrowy. Tylko wówczas pobrana krew lub osocze nie będą stanowić zagrożenia dla chorych, którzy je otrzymają. Poza tym oddanie krwi nie będzie szkodliwe także dla Ciebie. Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni przebyłeś jakieś choroby, lub jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do stanu swego zdrowia - porozmawiaj o tym z lekarzem. Bowiem podstawową zasadą jest: żadnego niebezpieczeństwa dla dawcy i biorcy krwi.

Więcej informacji nt. honorowego krwiodawstwa na stronie: http://www.rckik.zgora.pl

 


www.wimbp.zgora.pl

 

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu