Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
25 Czerwiec 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Wystawa cyfrowego malarstwa Grzegorza Rutkowskiego

Data: Śr. 2 Lut, 2011 17:00

news365.pl


Muzeum Ziemi Lubuskiej, Galeria Twórców Galera oraz Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra zapraszają na wernisaż wystawy cyfrowego malarstwa Grzegorza Rutkowskiego ?Po drugiej stronie wyobraźni?, który odbędzie się w środę, 2 lutego o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

Prace Grzegorza Rutkowskiego to sztuka fantastyczna w najlepszym wydaniu, kontynuująca poszukiwania twórców ?realizmu fantastycznego? poprzednich dekad ? Franka Frazetty, Wojciecha Siudmaka, Chrisa Achilleosa, Borisa Vallejo. W polskiej sztuce do niedawna nie było reprezentantów tego typu twórczości, ale młode pokolenie artystów, do którego należy Grzegorz Rutkowski, od kilku lat z powodzeniem uzupełnia tę lukę. W jego pracach znajdziemy przegląd klasycznych motywów fantasy i sf ? barbarzyńskich wojowników, mityczne bestie, magów, smoki, futurystyczne budowle. A wszystko to wsparte warsztatem malarskim najwyższej próby. Cyfrowym warsztatem malarskim. Wystawa Grzegorza Rutkowskiego wpisuje się w ciąg prezentacji eksplorujących rozległy, ale wciąż rzadko opisywany obszar sztuki współczesnej. Choć malarstwo cyfrowe jest (z oczywistych względów) stosunkowo nowym zjawiskiem w sztuce, rozwija się niezwykle dynamicznie. Widzimy je głównie w popkulturze ? ilustracji, wizualizacjach wykorzystywanych w grach komputerowych, filmach, design?ie stron internetowych, komiksach. Polscy twórcy uprawiający tę dyscyplinę zostali już zauważeni na arenie międzynarodowej, wystarczy wymienić tu choćby Tomasza Bagińskiego, Michała Karcza, Tomasza Marońskiego, czy właśnie Grzegorza Rutkowskiego.

Grzegorz Rutkowski, ur. 1988 r., laureat wielu konkursów plastycznych (media tradycyjne), jak i konkursów (bitew) graficznych (media cyfrowe). Uczestnik kilku kulturalnych projektów międzynarodowych. Na co dzień współpracuje z wieloma firmami zagranicznymi i polskimi w szerokim spektrum działalności, począwszy od kart, ilustracji, plakatów, okładek, layoutów www po wizualizacje architektoniczne.

Organizatorami wystawy są Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i Galeria Twórców Galera we współpracy z Zielonogórskim Klubem Fantastyki Ad Astra. Ekspozycja, której kuratorem jest Igor Myszkiewicz będzie czynna do 10 kwietnia br.

Wernisaż odbędzie się w środę, 2 lutego o godz. 17.00 w gmachu Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15.
 


www.wimbp.zgora.pl

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu