Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
17 Październik 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Szkolenie Społecznych Opiekunów Zabytków

Data: Śr. 16 Lut, 2011 10:00

news365.pl


W dniu 16 lutego 2011 (środa) od godz. 10:00 odbędzie się szkolenie na Społecznych Opiekunów Zabytków. Po krótkim szkoleniu, uczestnicy przejdą nietrudny test sprawdzający.

Organizatorem szkolenia jest Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Nic nam nie wiadomo o odpłatności za szkolenie, ale ponieważ wnioskowaliśmy, aby szkolenie było bezpłatne, brak informacji o cenie, odbieramy jako potwierdzenie iż szkolenie jest bezpłatne.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w szkoleniu. Szkolenie jest otwarte dla wszystkich.

Szczególnie zależy nam jednak na zgłoszeniu się na szkolenie jak największej liczby członków i sympatyków Klubu Miłośników Kolei Szprotawskiej. Zamierzamy utworzyć przy Klubie jednostkę organizacyjną Społecznych Opiekunów Zabytków, która zgodnie z przepisami dostanie zlecenie od LWKZ opieki nad zabytkową koleją szprotawską. Wtedy będziemy mogli występować oficjalnie w obrocie prawnym w sprawach związanych z ochroną prawną naszego zabytku (np. w postępowaniu zw. z dalszą budową lub rozbiórką Zielonej Strzały albo ul. Aglomeracyjnej). Dzisiaj występujemy tylko w postępowaniu administracyjnym na zasadzie strony, której zdanie traktowane jest tylko, jako pomocnicze. W przypadku oficjalnej opieki nad zabytkiem, nasze zdanie będzie w/z ochrony wiążące dla Prezydenta i państwowych slużb ochrony, będziemy mogli się wypowiadać w/z zaleceń ochronnych (np. demontaż aktualnie ustawionych w jarze lamp i ławek lub ich zamiana na te, których projekt złożyliśmy w Urzędzie Miasta jeszcze wiosną - w stylizacji lat 40-50 XX w.) .

Zgłoszenie na kurs można składać na specjalnym formularzu do siedziby LWKZ przy ul. Kopernika 1.
Osobom, które takie zgłoszenie zechcą złożyć za naszym pośrednictwem a potem działać w naszym zespole SOZ, prześlę elektronicznie formularz a potem wypełniony i odesłany elektronicznie do ptkraj. zaniesiemy do LWKZ.

Termin zgłaszania na kaurs mija w dn. 08 lutego 2011 r., dlatego proszę o szybkie decyzje.

Szczególy organizacji i działalnosći SOZ można poznać z załączonej Ustawy (rozdz. 10, art. 102 - 107). W ujęciu historycznym ideę SOZ obrazuje Rozporządzenie dostępne: http://www.eko.org.pl/lkp/prawo_html/rozporz_opiekun_zabytkow.htm. Zainteresowani znajdą zresztą na necie wiele innych materiaów na ten temat.
 


www.wimbp.zgora.pl
zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu