Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
22 Styczeń 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Koncert Petera J. Bircha

Data: Cz. 10 Lut, 2011 20:00

news365.pl


10. lutego, w czwartek, o godz. 20.00 zapraszamy do Zielonej Jadłodajni na koncert Petera J. Bircha, wstęp 10 zł.

Peter J. Birch

Debiutancka EP ?In my Island? 20-letniego songwritera z Wołowa trafiła do sklepów 24 kwietnia. Tego dnia Peter J. Birch dał okolicznościowy koncert z projektem Czesław Śpiewa. Później zdał maturę i występem w radiowej Trójce rozpoczął ogólnopolską trasę koncertową. W międzyczasie zbierał bardzo pochlebne recenzje za swój debiut. Ale to nie jedyne sukcesy Petera!

Naprawdę nazywa się Piotr Jan Brzeziński. Mieszka i komponuje w Wołowie, na Dolnym Śląsku. Jest zeszłorocznym maturzystą, obecnie studiuje we Wrocławiu. Jego muzyka obraca się wokół akustycznego indie folku. Na twórczość Piotrka wielki wpływ mają tacy artyści jak Damien Rice, Rocky Votolato czy Damien Jurado.

W kwietniu na sklepowe półki (dzięki Locco Records/Borówka Music) trafiły pierwsze nagrania Piotrka. Debiutancką EP ?In my Island? maturzysta nagrał w studiu Przemysława ?Perły? Wejmanna. Były muzyk Acid Drinkers produkował wcześniej m.in. album Much ?Terroromans? oraz płyty takich grup jak Let The Boy Decide czy Blue Raincoat. ?Perła? zajął się również miksem i masteringiem nagrań Piotrka.

Debiutancką EP Petera promował singiel ?Morning Bird?, który miał premierę w radiowej Trójce 7 kwietnia 2010 roku. Tuż po wydaniu EP 19-latek przystąpił do zdawania matury (skutecznie), a później wyruszył w trasę koncertową obejmującą kilkanaście miast na terenie całej Polski. Zagrał również w radiowej Trójce.

Peter J Birch ma za sobą kilkadziesiąt koncertów, zdążył już wystąpić u boku zespołów Czesław Śpiewa, Iowa Super Soccer, Please The Trees, Lonely Drifter Karen, Twilite, Loco Star, a także SelFbrusha, Tymona Tymańskiego, ET Tumasona czy Romka Puchowskiego.

EP Piotrka dostała między innymi takie recenzje:

? Okazuje się, że mamy nad Wisłą songwriterów na światowym poziomie. Udowadnia to Peter J.Birch. To debiut roku na polskiej scenie indie-folkowej! ? ?Instytutu Rozwoju Kultury Alternatywnej? (IRKA)

? Pamiętam jak kilka miesięcy temu miałem okazję posłuchać Piotra na żywo. Pomimo lekkiej scenicznej niepewności już wtedy słychać było potencjał w jego muzyce. Nagrywając ?In my Island? dowiódł, że to co robi, robi szczerze i przemyślenie. ? Wojciech Żurek, magazyn ?Splot?

? Cztery premierowe, solidnie zrealizowane utwory Petera to pierwszy zwiastun jego muzycznych możliwości. Głos artysty brzmi na naszej krajowej scenie bardzo wyraźnie. Mało który z naszych rodzimych artystów, z podobnym wyczuciem i przekonaniem, potrafi wyśpiewać swoje emocje w obcym języku. ? Marcin Bieniek, portal ?Uwolnij Muzykę?

? Amatorzy akustycznego grania powinni się cieszyć, że pojawił się ktoś taki, jak Piotrek Jan Brzeziński. ? Martyna Zagórska, portal ?Elephant Shoe?

? Artysta dysponuje charakterystyczną barwą głosu, która doskonale współgra się z proponowanym repertuarem. Niełatwo zaintrygować słuchacza mając do dyspozycji jedynie gitarę i głos. Peterowi się to udaje także dzięki kompozycjom. Birch pisze po prostu naprawdę dobre piosenki. ? Tomek Staszczyk, ?Dziennik Wielkopolski?

? Jego akustyczne ballady służą odprężeniu i przeniesieniu się do nibylandii. ? portal We Are From Poland

? Nagrania Piotra przypominają mi solową twórczość Eddy'ego Veddera z Pearl Jam. Śpiew Petera ma w sobie coś z grunge. Bardzo amerykańska jest ta EP. Trochę filmowa, bardzo obrazowa, spokojna, ale nie zachowawcza i wróżąca dużo dobrego na przyszłość. Szczerze polecam wszystkim, którzy w natłoku nowoczesności, szukają szczerych akustycznych dźwięków. ? Rafał Ziemba, ?Kulturatka?

? Z tą EP na pewno zbrata się niejedna wrażliwa dusza. Mam nadzieję, że matura pójdzie mu równie dobrze, jak nagranie tej perełki. ? Kaśka Majka, portal Magnetoffon

? Czteroutworowa EP Petera J. Bircha to prawdziwa perełka. Mamy do czynienia z wydawnictwem jak najbardziej dojrzałym i wartym uwagi. ? Tomasz Turski, portal Klubowa

? Całość przywołuje na myśl Marka Kozeleka, Jose Gonzaleza czy solowego Thoma York?a. Peter śpiewa po angielsku i wychodzi mu to bardzo dobrze. ? Maciej Pletnia, portal ?Music News?
W Internecie:

www.myspace.com/peterjohnbirch

Wydawcya www.locco.gusstaff.com oraz www.borowkamusic.pl
 


www.wimbp.zgora.pl

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu