Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
10 Lipiec 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Studium Wiedzy o Sztuce i Historii

Data: Śr. 16 Lut, 2011 16:00

news365.plSTUDIUM WIEDZY O SZTUCE i HISTORII

Wykład:
Izabela Korniluk - Spotkanie na wystawie fotografii Żydów polskich ze zbiorów Fundacji Shalom
Muzeum Ziemi Lubuskiej
al. Niepodległości 15
65-048 Zielona Góra

Termin: środa, 16 lutego 2011
Godzina: 16.00

Studium Wiedzy o Sztuce i Historii
W środę, 16 lutego zapraszamy na spotkanie z cyklu ?Studium Wiedzy o Sztuce i Historii?. Odbędzie się ono na ekspozycji czasowej, która obecnie prezentowana jest w MZL ?I ciągle widzę ich twarze??. Spotkanie poprowadzi Izabela Korniluk - kurator wystawy.

Fundacja Shalom w 1994 roku ogłosiła apel o nadsyłanie zdjęć Żydów polskich. Wielu ludzi nie wierzyło, że 50 lat po Holocauście ktoś odpowie na ten apel ? tymczasem napłynęło ponad 9 000 zdjęć. Te obrazy ? zdjęcia zwykłych ludzi w całej różnorodności ich powszedniego życia ? uświadamiają nam w sposób przejmujący, jak potężna, barwna, aktywna była społeczność Żydów polskich, którzy przez wieku współtworzyli dzieje kraju i jego kulturę. Ta wystawa składa się ze zdjęć Żydów nadesłanych w dużej części przez Polaków, którzy nieraz nie znali nawet nazwisk sfotografowanych osób. Nie znali, a jednak przechowali te fotografie przez długie lata, czasem w pudełku na szafie, a czasem wśród pamiątek rodzinnych na honorowym miejscu wystawionych. Dzięki tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel Fundacji Shalom, powstała unikalna, jedna z największych na świecie kolekcja fotografii Żydów polskich.

Na wykład połączony ze zwiedzaniem zapraszamy w środę, 16 lutego o godz. 16.00 w gmachu Muzeum, przy al. Niepodległości 15.

Wstęp wolny.
 


www.wimbp.zgora.pl

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu