Widok miesięczny
wtorek, październik 15, 2019
 
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
40
wrzesień 2019
1
Carpe noctem – wystawa grafik Pauliny Pochanke 10:00
Dziwolągi – zajęcia czytelniczo-plastyczne 9:30
Cztery pory roku – wystawa malarstwa Marty Bajorek-Irzykowskiej 10:00
Czytamy bajeczki i książeczki dla przedszkolaków 10:30
Bajkowe spotkania z książką 11:00
Szachowy Wtorek 16:00
Kleksowy Klub Tenisa Stołowego 16:30
Kosmos, mary i natura – wystawa prac plastycznych Martyny Sandry Krakiewicz 12:00
2
Roztańczone żyrafy – zajęcia czytelniczo-plastyczne 9:30
3
Dziwolągi – zajęcia czytelniczo-plastyczne 9:30
Z natchnienia – wernisaż wystawy Anny Kwiatkowskiej 17:00
Promocja tomiku "Hekabe suka liże wiatr" Marzeny Więcek 18:00
Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie z Hanną Chmielewską 17:00
4
Biblioteka „Bromby” wita przedszkolaków 11:00
Audycja „Norwid Movie” – Akademickie Radio Index 12:30
Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie z Alą Rabiko-Woźniak 17:00
5
Noc Bibliotek w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży 19:00
6
41
7
Zwierzęcym tropem – spotkanie z przedszkolakami wokół książek o zwierzętach 10:00
Poznajemy zawody, czyli zawodowa biblioteka – spotkanie z Barbarą Niemiec, architektką, projektantką wnętrz 10:00
Konwersacje grupowe w języku angielskim dla dorosłych – grupa średnio zaawansowana (Intermediate) 16:10
Konwersacje grupowe w języku angielskim dla dorosłych – grupa zaawansowana (First Certificate/Advanced) 17:10
Remake – wernisaż wystawy fotograficznej Ireny Niwy 18:00
Czytelnie bez granic 10:00
8
Gawęda o starych księgach. W pracowni średniowiecznego iluminatora – warsztaty z powstawania książki 9:00
Wesoły Ryjek i jesień – zajęcia czytelniczo-plastyczne 9:30
Dyskusyjny Klub Książki dla najmłodszych ph. "Jesień w klinice małych zwierząt w Leśnej Górce" 9:30
Bajkowe spotkania z książką 11:00
Czyta, lubi, szanuje – spotkanie literacko-plastyczne 11:30
Zabawy w rysowanie 16:00
Szachowy Wtorek 16:00
Kleksowy Klub Tenisa Stołowego 16:30
Pocztówka z literatury niemieckiej – wernisaż wystawy widokówek z kolekcji dr Joanny Kapicy-Curzytek 16:30
Promocja książki poetyckiej "Pora słowa" Pawła Kuszczyńskiego 17:00
9
Wesoły Ryjek i jesień – zajęcia czytelniczo-plastyczne 9:30
Biblioteczny Klub Filmowy ­– projekcja filmu 16:00
Tropiciele umysłu – warsztaty detektywistyczne dla dzieci 16:30
10
Der Hase und die Schildkröte – zajęcia z języka niemieckiego w ramach Dni Niemieckich 9:00
O czym szumią drzewa Petera Wohllebena 10:00
Mali odkrywcy – zapoznanie dzieci z problematyką ochrony środowiska 10:00
Dzień dobry z książką – warsztaty literacko-plastyczne 11:00
Tadeusz Różewicz w Karkonoszach – wernisaż wystawy fotografii 18:00
11
Lekcja biblioteczna 11:30
Audycja „Norwid Movie” 12:30
Pomiędzy-realno-stan – wernisaż wystawy grafik, pracy dyplomowej Anity Łęckiej 18:00
Czytelnia Bez Granic – cykliczne spotkanie dla dzieci z seniorami wokół bajkowych opowieści 10:30
12
Czytanie na Drugie Śniadanie z Joanną Krzyżanek 11:00
Warsztaty fotograficzne 15:00
13
42
14
Biblioteka „Bromby” proponuje – spotkanie dla przedszkolaków wokół nowości książkowych dla najmłodszych 10:00
Bezpłatne grupowe konwersacje w języku niemieckim 15:15
Konwersacje grupowe w języku angielskim dla dorosłych – grupa średnio zaawansowana 16:10
Konwersacje grupowe w języku angielskim dla dorosłych – grupa zaawansowana (First Certificate/Advanced) 17:10
Pokaz Filatelistyczny – wystawa zbiorów filatelistycznych kolekcjonerów Polskiego Związku Filatelistów Okręgu w Zielonej Górze 10:00
15
Warsztaty programowania z użyciem robotów PHOTON 8:30
Wesoły Ryjek i jesień – zajęcia czytelniczo-plastyczne z dziećmi 9:30
Pocztówka z literatury niemieckiej – spotkanie z licealistami nawiązujące do wystawy „Pocztówka z literatury niemieckiej” 10:00
Czytelnia bez granic 10:00
Bajkowe spotkania z książką – spotkanie dla dzieci do lat 5 wraz z opiekunami 11:00
Bezpłatne indywidualne konsultacje w języku polskim i niemieckim 11:00
Lekcja biblioteczna dla dzieci w wieku przedszkolnym 11:15
Kreowanie wizerunku a czas wolny – promocja działań biblioteki, warsztaty dla młodzieży z zakresu komunikacji międzyludzkiej 12:55
Kreowanie wizerunku a czas wolny – promocja działań biblioteki, warsztaty dla młodzieży z zakresu komunikacji międzyludzkiej 14:45
Szachowy Wtorek – spotkanie miłośników gry w szachy 16:00
Kleksowy Klub Tenisa Stołowego 16:30
Spotkanie klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki 16:30
Biblioteka Pana Kleksa z wizytą w Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze 18:30
16
Biedronka, kolor, pajączek – zajęcia czytelniczo-plastyczne 9:30
Przedszkolaki poznają czasopisma w Bibliotece Bromby i Przyjaciół 10:30
Kreowanie wizerunku a czas wolny – promocja działań biblioteki, warsztaty dla młodzieży z zakresu komunikacji międzyludzkiej 14:00
Mali odkrywcy – zapoznanie dzieci z problematyką ochrony środowiska 9:00
Harry Potter i Biblioteka Tajemnic – konkurs dla uczniów szkół podstawowych z wiedzy o książce "Harry Potter i Komnata Tajemnic" J.K. Rowling 10:00
Opowieści mądrej treści – kreatywne literackie spotkanie z młodymi czytelnikami 11:00
Harry Potter i Biblioteka Tajemnic – głośne czytanie fragmentu książki "Harry Potter i Komnata Tajemnic" J.K. Rowling 14:00
Harry Potter i Biblioteka Tajemnic – projekcja filmu ze świata Harrego Pottera, którego akcja toczy się w czarodziejskim Nowym Jorku, zamieszkałym przez magiczne zwierzęta 16:00
17
Roztańczone żyrafy – zajęcia czytelniczo-plastyczne 9:00
Lekcja biblioteczna dla dzieci w wieku przedszkolnym w mediatece Szklana Pułapka 11:30
Angielskie bajeczki – czyli śladami bajkowych bohaterów – warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci od 3 lat z opiekunami, wokół bohaterów brytyjskich bajek 16:30
Lekcja biblioteczna dla najmłodszych z Żółwiem Franklinem 9:30
Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci – spotkanie z dziećmi w Przedszkolu "Happy Days 10:00
18
Spotkanie autorskie z Agnieszką Ginko, autorką książek dla dzieci i publikacji edukacyjnych 10:00
Podróże Bolka i Lolka – spotkanie z uczniami z ZSS nr 1 w Zielonej Górze, zajęcia czytelniczo – plastyczne 10:30
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki wokół książki ,,Tancerka i zagłada. Historia Poli Nireńskiej” Weroniki Kostyrko 10:30
Audycja „Norwid Movie” 12:30
19
20
43
21
Czytelnia bez granic – spotkanie seniora z przedszkolakami 10:00
Podróże Bolka i Lolka – zajęcia czytelniczo – plastyczne 10:30
Bezpłatne grupowe konwersacje w języku niemieckim 15:15
Konwersacje grupowe w języku angielskim dla dorosłych – grupa średnio zaawansowana 16:10
Konwersacje grupowe w języku angielskim dla dorosłych – grupa zaawansowana 17:10
Wsparcie dla seniora – spotkanie z psychologiem dla wszystkich zainteresowanych 14:00
22
Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem, pisarzem, autorem książek obrazkowych dla dzieci 8:15
Biedronka, kolor, pajączek – zajęcia czytelniczo-plastyczne 9:30
Czytelnia bez granic – cykliczne spotkania prowadzone przez seniorów dla dzieci przedszkolnych. 10:00
Bezpłatne indywidualne konsultacje w języku polskim i niemieckim 11:00
Bajkowe spotkania z książką 11:00
Szachowy Wtorek 16:00
Kleksowy Klub Tenisa Stołowego 16:30
Spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem 18:00
23
Czytelnia bez Granic 9:30
Dyskusyjny Klub Książki – proza Katarzyny Michalak 10:30
Nakręć się na quilling – warsztaty z quillingu 16:00
Wieczór poetycki – spotkanie z zielonogórską poetką Marią Jolantą Fraszewską 16:00
24
I po co nam te książki? – lekcja biblioteczna 9:30
Początek jesieni z "Kliniką małych zwierząt w Leśnej Górce" 9:30
Czytelnia bez granic 10:00
Alchemia słowa – pierwsze zajęcia z autoprezentacji pt. "Jak słowa, które wypowiadam wpływają na mój wizerunek? 10:00
Obiady czWWWartkowe – zajęcia dla wszystkich z technik obsługi komputera i surfowania po Internecie 16:00
Pacynkowa Wieczorynka – wędrówka z pacynką w świat bajek, opowiadań i wierszyków dla dzieci wraz z opiekunami 16:30
Brombowe pomysły na czwartkowe spotkania z książką – spotkanie dla dzieci młodszych z rodzicami ph. „Zwierzaki Wajraka, czyli co żyje obok nas” 16:30
Czwartek Social Media w Zielonej Górze – spotkanie dla osób zainteresowanych zawodowo lub prywatnie nowymi mediami 17:00
25
Alchemia słowa – zajęcia z autoprezentacji z cyklu pt. "Jak słowa, które wypowiadam wpływają na mój wizerunek?" 10:00
Bajki Czuwajki – spotkanie relaksacyjno-literackie dla mam z dziećmi do 1. roku życia 10:30
Audycja „Norwid Movie” – Akademickie Radio Index 12:30
Mam pomysł – kreatywne spotkanie dzieci z dziećmi – dla dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami 16:00
26
Kreatywne Poranki, czyli warsztaty z fundacją LYADA 11:00
27
44
28
Biedronka, kolor, pajączek – zajęcia czytelniczo-plastyczne 9:30
Bezpłatne grupowe konwersacje w języku niemieckim 15:15
Konwersacje grupowe w języku angielskim dla dorosłych – grupa średnio zaawansowana 16:10
Konwersacje grupowe w języku angielskim dla dorosłych – grupa zaawansowana 17:10
29
A kto mieszka w bibliotece? – zajęcia czytelniczo-warsztatowe dla dzieci przedszkolnych 10:00
Bezpłatne indywidualne konsultacje w języku polskim i niemieckim 11:00
Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci 11:00
Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci w mediatece Szklana Pułapka – zadania logiczne, zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne inspirowane literaturą dziecięcą 12:30
Dyskusyjnego Klubu Książki w mediatece Szklana Pułapka – spotkanie dla dorosłych miłośników literatury popularnej 16:00
Szachowy Wtorek – spotkanie miłośników gry w szachy 16:00
Kleksowy Klub Tenisa Stołowego – trening 16:30
Coolturalna / Ukraina – spotkanie organizowane z fundacją Lyada 18:00
30
A kto mieszka w bibliotece? – zajęcia czytelniczo-warsztatowe dla przedszkolaków 9:30
Zielona Góra – Australia i książka Taraplessa – Pomiędzy 16:00
Z książki na sztalugę – warsztaty z rysowania improwizowanego dla uczniów 16:30
31
Rekordy biblioteczne – lekcja biblioteczna dla uczniów 16:30
listopad 2019listopad 2019listopad 2019