Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
19 Maj 2022
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Rogowskim, autorem książki "Widok z dachu"

Data: Cz. 20 Lis, 2014 12:18 - 12:18
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

plakat-widokZapraszamy na spotkanie autorskie ze Sławomirem Rogowskim, autorem książki "Widok z dachu", które odbędzie się w czwartek, 20 listopada o godzinie 18.00 w Klubie Pro Libris Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida przy al. Wojska Polskiego 9 w Zielonej Górze. Poprowadzi je Janusz Życzkowski – dziennikarz Radia Zachód.

Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki w promocyjnej cenie.

Bohaterowie tej historii wkraczają w dorosłość w 1980 roku. Ich ścieżki krzyżują się po raz pierwszy w grudniu kolejnego roku. To ostatnie pokolenie PRL-u i pierwsze pokolenie wolnej Polski. „Widok z dachu" to opowieść o ludziach, którym, dzięki transformacji, udało się osiągnąć sukces i o tych, których czas przemian pozbawił wszelkich złudzeń. Spotkanie z autorem powieści, Sławomirem Rogowskim, odbędzie się 20 listopada o godzinie 18:00 w Klubie Pro Libris Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida.

Sławomir Rogowski stworzył portret jednego pokolenia, w którym ukazał dwa oblicza Polski. W „Widoku z dachu" zamknął doświadczenia, również te bolesne, Polaków urodzonych w latach pięćdziesiątych. Beztroskie dni, absurdy rzeczywistości mieszają się tu z prawdziwą walką o honor i ojczyznę. To pokolenie żyjące nadziejami na zmianę, któremu rok 1989 roku, jak zwykło się uważać, dał nową szansę. Niektórym się udało, jednak wielu spotkało rozczarowanie. Czy bohaterom książki się powiodło? Czy wykorzystali swoją szansę?

W książce ważną rolę odgrywa Grochów, Wawrzyszew, czy takie miejsca jak Pałac Kultury i Nauki oraz akademik na Kicu. „Widok z dachu" to wędrówka przez Warszawę, której oblicze przez lata zmieniały przełomowe wydarzenia i transformacja. To w końcu opowieść o ludziach, którzy ukształtowali stolicę – jej mieszkańcach i tych, którzy szukali i szukają tu szansy na lepsze życie.

Sławomir Rogowski, rocznik '57, producent filmowy, scenarzysta, autor słuchowisk radiowych. W swoim portfolio ma kilka festiwali, nagradzane filmy fabularne i seriale, które powstały pod jego nadzorem artystycznym i producenckim. Od dwunastu lat jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Jako pisarz debiutował w 2004 roku wydanym w Wydawnictwie Literackim zbiorem opowiadań „Zima stulecia".

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu