Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
30 Maj 2024
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora
Wydarzenia w 'Zielona Góra'
czwartek, maj 30, 2024

Kalendarz dla miasta Zielona Góra.

Nazwa wydarzenia

Data

Wernisaż wystawy "Trzy Światy"

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Trzy Światy", która stanowi otwarcie roku artystycznego 2014 w Galerii Pro Arte.
Lidia Domagała, Grzegorz Sitek i Bożena Uryga-Mączyńska wprowadzą nas w świat swojej twórczości - niepowtarzalnego sposobu koncentracji na otaczających ich formach natury, ludziach i zdarzeniach.
Galeria Pro Arte, Zielona Góra, Stary Rynek 2/3
Sobota, 11 stycznia 2014, godz. 17.00.

sobota, styczeń 11, 2014 17:00
To wydarzenie powtarza się

Koncert: Step Down,Sophie Scholl, Retardead

Rozpoczynamy nowy cykl koncertów pod hasłem Support Your Local Scene. Na pierwszy ogień hardcore/punk.

Na imprezie wystąpią:

Step Down - hardcore Wrocław

Sophie Scholl - WSHC. Zespół obiecuje, że po tym koncercie da od siebie odpocząć miejscowej publice ;)

Retardead - WSHC

Restless Life - WSHC :) 

Start: 20.00 - skoro piątek, to nie musimy kończyć o 22 ;)
Wjazd: 7 zł

piątek, styczeń 17, 2014 20:00
To wydarzenie powtarza się

Adam Szejnfeld w Instytucie Politologii UZ

Instytut Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz dr Waldemar Sługocki - poseł na Sejm RP zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu FORUM POLITYCZNE pt. „Świadomość ekonomiczna a rozwój społeczny”. Tym razem gościem będzie poseł na Sejm RP - prof. dr hab. Adam Szejnfeld. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 20 stycznia 2014 roku o godz. 16.00 w Auli C Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego 69 (Kampus B). 

Adam Szejnfeld urodził się w Kaliszu, w dniu 13 listopada 1958 r., lecz od 35 lat związany jest zawodowo i politycznie z Wielkopolską Północną. Jest prawnikiem, ukończył Wydział Prawa, kierunek prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Był radnym burmistrzem, wiceministrem gospodarki oraz posłem na Sejm RP III, IV, V, VI i VII kadencji. Obecnie pełni w Sejmie funkcję przewodniczącego sejmowej Komisji ds. Ustaw Deregulacyjnych, a przed objęciem tej funkcji był przewodniczącym sejmowej Komisji Skarbu Państwa.

Od roku 1980 był działaczem NSZZ „Solidarność”, w latach 1981 – 1982 był internowany w więzieniach we Wronkach oraz Gębarzewie. Następnie do roku 1989 działał w podziemnej „Solidarności”. Był także przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Ziemi Szamocińskiej oraz członkiem Komitetu Obywatelskiego Krajny, Ziemi Nadnoteckiej i Pałuk. W latach 1990-1998 pełnił funkcję radnego oraz burmistrza miasta i gminy Szamocin, był także wiceprezesem samorządowego stowarzyszenia „Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych” w Poznaniu. Prowadził również własną działalność gospodarczą w firmie Wielkopolska Agencja PHU „Helper”.

W rządzie w latach 2007 – 2009 zajmował stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki, pełnił również funkcję przewodniczącego komitetu antykryzysowego – „Komitetu Sterującego Rządowego Programu Wspierania Inicjatyw Pobudzających Polską Gospodarkę”. Wcześniej był członkiem Rady Turystki przy Ministrze Gospodarki oraz członkiem Rady Ochrony Pracy.

Adam Szejnfeld jest autorem największego w ostatnich latach pakietu deregulującego polskie prawo gospodarcze i administracyjne – „Pakiet na rzecz przedsiębiorczości” – powszechnie zwanego “Pakietem Szejnfelda”. Jest to zbiór blisko 40 ustaw, który wprowadził m.in. domniemanie uczciwości, zamianę kultury zaświadczeń na kulturę oświadczeń, ograniczenie kontroli firm, prawo zawieszania działalności gospodarczej, „zero okienka”, ograniczenie administracyjnej reglamentacji działalności gospodarczej, likwidację lub zmniejszenie kosztów opłat za prowadzenie działalności gospodarczej, ułatwienia w zakładaniu spółek prawa handlowego, możliwości przekształcania formy prawnej prowadzonej działalności gospodarczej, osobistą odpowiedzialność majątkową urzędników, transparentność działania administracji, upadłość konsumencką, partnerstwo publiczno-prywatne i wiele innych. W sumie inicjatywy legislacyjne Adama Szejnfelda zmieniły ok. 200 ustaw.

Obecnie jest przewodniczącym sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. Ustaw Deregulacyjnych; poprzednio był przewodniczącym sejmowej Komisji Skarbu Państwa. Zajmuje się także promocja gospodarczą Polski, jest więc również przewodniczącym Polsko-Koreańskiej Grupy Parlamentarnej oraz wiceprzewodniczącym Polsko-Meksykańskiej Grupy Parlamentarnej. Wcześniej pełnił funkcję, m.in. przewodniczącego Komisji Gospodarki, przewodniczącego Komisji „Przyjazne Państwo” oraz wiceprzewodniczącego Komisji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, był również przewodniczącym stałej Podkomisji ds. Promocji i Rozwoju Turystyki oraz aktywnie działał w Komisji ds. Ochrony Konkurencji. Poza komisjami sejmowymi pełnił funkcje m.in. przewodniczącego bilateralnych Grup Parlamentarnych, m.in. Polsko-Indyjskiej i Polsko-Indonezyjskiej oraz wiceprzewodniczącego Polsko-Chińskiej i Polsko-Wietnamskiej Grupy Parlamentarnej.

W Platformie Obywatelskiej jest przewodniczącym Zespołu ds. Finansów Publicznych, Gospodarki i Rozwoju Przedsiębiorczości, a wcześniej był członkiem „Gabinetu Cieni”, odpowiedzialnym za gospodarkę. Był również członkiem Prezydium Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej; obecnie jest wiceprzewodniczącym Regionu Wielkopolskiej PO w Poznaniu i członkiem Krajowego Sądu Koleżeńskiego PO w Warszawie.

Pisze cotygodniowe felietony i blogi oraz artykuły do prasy krajowej, regionalnej i lokalnej, a także na portale internetowe; prowadzi również własny portal: www.szejnfeld.pl Ponadto zajmuje się rolą i statusem kobiet w życiu publicznym nowoczesnego społeczeństwa. W związku z tym prowadzi m.in. portal internetowy poświęcony sprawom kobiet: www.kobiecastronazycia.pl

Jest członkiem Akademii Polskiego Sukcesu, Klubu Polskiej Rady Biznesu, Kapituły Konkursu „Teraz Polska”, Rady Programu „Polski Sukces” Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Stowarzyszenia „Solidny Partner”, Kapituły „Fair Play” Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, Kapituły Cent For Future i Perły Polskiej Gospodarki, Kapituły konkursu anglojęzycznego miesięcznika Polish Market oraz Kapituły Nagrody im. St. Staszica. Jest członkiem Rady Programowej Kongresu Polskiej Gospodarki oraz Rady Programowej Forum Inwestycyjnego, a także członkiem honorowym Izby Gospodarczej Wielkopolski Północnej.

Otrzymał kilkadziesiąt nagród i wyróżnień za swoją działalność polityczną, gospodarczą i legislacyjną. Został odznaczony lub nagrodzony najwyższymi wyróżnieniami, m.in.: Krajowej Izby Gospodarczej, Buiesnes Center Club, Polskiego Klubu Biznesu, Związku Rzemiosła Polskiego, Naczelnej Rady Zrzeszeń, Handlu i Usług, czy Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Jest także laureatem wyróżnień polskich mediów, m.in.

■Jeden z dziesięciu najlepszych polityków w Polsce – ranking Tygodnika „Polityka” – „najlepszy ekspert od spraw gospodarczych w PO i jeden z najlepszych znawców tej problematyki w Sejmie”.

■Gospodarczy Lider Sejmu – I miejsce w rankingu gospodarczego dziennika „Puls Biznesu” na najlepszego posła w Sejmie zajmującego się sprawami gospodarczymi.

■„Bona Lex” – nagroda dziennika „Gazeta Prawna” za ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, jako najlepszej ustawy roku.

■„PUBLICUS” – nagroda ogólnopolskiego Miesięcznika „Zamówienia Publiczne”, za „szczególny wkład w rozwój oraz doskonalenie systemu prawa zamówień publicznych w Polsce”.

■„Człowiek Roku” – nagroda Grupy Wydawniczej Polskapresse – 12 razy był laureatem pierwszego miejsca konkursu „Człowiek Roku” w Wielkopolsce Północnej w kategorii „Polityka”.

Hobby – kolekcjonerstwo masek z całego świata, a także poezja, turystyka, fotografia.

Sport i rekreacja – siatkówka, rower, narty, nurkowanie.

poniedziałek, styczeń 20, 2014 16:00
To wydarzenie powtarza się

Wystawa fotografii Rolanda Hellmanna oraz promocja albumu Ziemia Lubuska, zielona, sympatyczna, warta zachodu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza na wystawę fotografii Rolanda Hellmanna i Barbary Firlej pt.: Bez Granic, oraz na promocję albumu Ziemia Lubuska - zielona, sympatyczna, warta zachodu - Rolanda Hellmanna

Roland Hellmann
Europejczyk z niemieckimi korzeniami. Fotograf i autor książek. Urodził się na Śląsku, wychował w Republice Federalnej Niemiec. Już od czasów młodzieńczych interesował się fotografią. Pierwsze czarno–białe zdjęcia wykonał prostym aparatem Boxkamera 6x6. Z pasją chodzi po górach, często z aparatem fotograficznym. Fascynuje go nienaruszona natura, mieszkańcy gór oraz lodowce i zamarznięte jeziora polodowcowe. Często wyposażony tylko w kamerę wędrował po górach i skałach w Alpach Wysokich. Za swoje zdjęcia zdobył nagrody w Austrii, jak również w Verden (RFN), gdzie mieszkał wiele lat. W Niemczech organizował pokazy i wystawy ze swoich podróży z aparatem fotograficznym. Do jego ulubionych motywów należą ludzie. Zdjęcia z osobami przedstawiają życie, zmieniającą się modę, często są ważnymi dokumentami zachodzących zmian. Wydał dwujęzyczny (niemiecko-polski) album o Zielonej Górze pt. Moje ulubione miasto Zielona Góra, który znalazł wielu sympatyków na całym świecie oraz, także dwujęzyczny, album o miastach na polsko-niemieckim pograniczu pt. Guben-Gubin. Euromiasto w sercu Europy.Ostatnie jego wystawy, które odbyły się w Zielonej Górze, Brodach i Guben, cieszyły się ogromnym powodzeniem, również wsród fotografów. W 2012 wziął udział w polskim Konkursie Literackim o „Złote Pióro", w którym za pracę w dziedzinie prozy pt. Przełom w Europie otrzymał wyróżnienie. W sierpniu 2013 r. odbyła się prezentacja jego najnowszego albumu pt. Ziemia Lubuska – zielona * sympatyczna * warta zachodu.Od 2010 roku Roland Hellmann mieszka na terenie gminy zielonogórskiej

Barbara Firlej - Urodziła się i dorastała w Gubinie, gdzie zamieszkiwała do 2012 roku. Obecnie żyje i pracuje w Zielonej Górze. W dużej mierze dzięki wujowi, znanemu regionaliście Tadeuszowi Firlejowi, zawdzięcza swoje ogromne zainteresowanie kulturą, sztuką i przyrodą. Bardzo dobrze zna przygraniczny region po obu jego stronach – polskiej i niemieckiej. Od niedawna utrwala życie tego regionu okiem aparatu fotograficznego, zatrzymując w kadrze subiektywne obrazy ukazujące piękno współistnienia ludzi i natury. Fotograf Roland Hellmann opisuje Barbarę Firlej jako autorkę zdjęć, która przedstawia rzeczywistość z uczuciem i oddaje zamiłowanie do detali.

czwartek, luty 06, 2014 18:00 - 19:30
To wydarzenie powtarza się

komediow

pokazy filmów

wtorek, styczeń 28, 2014 12:00 - 12:00
To wydarzenie powtarza się

Koncert Jenkem Warriors, 208prestissimo, Handmade

Scena hardcore/punk jak wiadomo to nie tylko muzyka. Dźwięki są wyrazem naszych poglądów i idei, ale najważniejsze jest działanie. Oprócz tego, że potrafimy się świetnie bawić, pomagamy także potrzebującym. Daliście już tego przykłady niejednokrotnie, za co bardzo dziękujemy. Tym razem wspierać będziemy lokalną akcję Food Not Bombs (Jedzenie Zamiast Bomb). Podczas koncertu przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy oraz licytacje gadżetów. Całość pójdzie na potrzeby akcji. Jedzenie Zamiast Bomb (ang. Food Not Bombs), społeczna inicjatywa polegająca na rozdawaniu ciepłych, wegańskich lub wegetariańskich posiłków ludziom biednym, bezdomnym i bezrobotnym. 

Zagrają:

Jenkem Warriors - hardcore/anarchopunk z Norwegii na dwa wokale (męski i żeński)
https://soundcloud.com/jenkem-warriors

208prestissimo - skatecore/punk z Trzebiela
https://myspace.com/208prestissimo

Handmade - hardcore/punk z Zielonej Góry

Cena: 10 zł

Klub Rock Out, Zielona Góra ul. Krawiecka 7

 
 
piątek, styczeń 31, 2014 20:00
To wydarzenie powtarza się

West Side Hardcore vol. 9

Zapraszamy na kolejną edycję cyklu West Side Hardcore

Zagrają:
1) Minority - Silesia hardcore
https://www.facebook.com/minorityhcxpl
2) Good Lookin' Out - Silesia hardcore
https://www.facebook.com/goodlookinouthc
3) Nice Shoes - Silesia hardcore
https://www.facebook.com/pages/Nice-Shoes/124844887569426?fref=t

4) Hope Against Hope - hardcore Zielona Góra. Comeback po okresie niebytu.
https://myspace.com/hopeagainsthopeband/music/songs

Po koncercie after w klubie. Bawimy się przy muzyce mechanicznej ;) Jakiej? To już się z czasem ogarnie.

Wjazd: 15 zł
Start: 20.00

Klub Rock Out, Zielona Góra ul. Krawiecka 7

sobota, luty 08, 2014 20:00
To wydarzenie powtarza się

Ogłoszenie tematu konkursu

Ogłoszenie tematu kolejnego konkursu

piątek, luty 28, 2014 11:00
To wydarzenie powtarza się

Premiera filmu "Dalekistan 2013"

premiera filmu mały

Po raz kolejny zapraszamy do Mediateki „Szklana Pułapka", amatorów podróży, motocykli oraz wszystkich zainteresowanych i chcących poznać przygody Cezarego Wasyluka oraz Pawła Zgódki, towarzyszące im podczas wyprawy "Dalekistan 2013". Dalekistan 2013 to opowieść o wyprawie, podczas której Cezary i Paweł przez trzy miesiące przejechali 23 tysiące kilometrów na ponad dwudziestoletnich motocyklach. Przeżyli niesamowite przygody i zwiedzili m.in. Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, Mongolię oraz sporą część Rosji.
6 lutego (czwartek) o godzinie 19.00 wyświetlimy film z podróży, który obok fotografii oraz relacji jest najlepszą opowieścią o przygodach chłopaków. Zapraszamy do mediateki Szklana Pułapka, Filii nr 7 WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze.

czwartek, luty 06, 2014 19:00 - 19:00
To wydarzenie powtarza się

Międzyszkolne zawody w tenisa stołowego

Od 9:00 w szkole odbywać się będą międzyszkolne mistrzostwa w tenisa stołowego. O puchar dyrektora szkoły rywalizować będzie 18 zawodników. Zapraszamy

czwartek, styczeń 30, 2014 9:00
To wydarzenie powtarza się

Koty w obiektywie Reginy Chochy w Galerii na Ptasiej

Galeria- logo

Filia nr 1 (ul. Ptasia 32) zaprasza 6 lutego 2014 r. o godz.18.00 na wernisaż wystawy fotograficznej Reginy Chochy "Koty w obiektywie". Wystawa czynna od 6-28 lutego br.

Regina Chocha        
Przygodę z fotografią rozpoczęła na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Zielonej Górze. Zafascynowała się tak bardzo, że stała się jej pasją. Ważnym tematem twórczości Reginy Chochy jest architektura, ludzie, przyroda. Wyjątkowe miejsce w fotografii zajmuje sztuka sakralna (witraż, rzeźba, polichromia) związana z Ziemią Lubuską. Prezentowała swoje fotografie na 26 wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce i za granicą. Jubileuszowa 25 wystawa odbyła się Muzeum w Zielonej Górze. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Pierwsza nagroda w fotograficznym konkursie krajowym to nagroda na Krajowych Juwenaliach Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie. Regina Chocha jest także członkiem grupy „Babie Lato” działającym przy Zielonogórskim Ośrodku Kultury skupiającym twórców nieprofesjonalnych. Obecna wystawa Koty w obiektywie jest 27 prezentowaną wystawą fotograficzną.

 

 

czwartek, luty 06, 2014 18:00
To wydarzenie powtarza się

Promocja Nowoczesnych e - usług Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze.

Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza 29 stycznia br. o godz. 17.00 do Sali Dębowej na promocję Nowoczesnych e - usług Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze.

Podczas imprezy zostaną zaprezentowane możliwości korzystania z usług oferowanych na e- platformie Norwida. Pokaz poprowadzi Leszek Jenek, towarzyszyć mu będzie zespół Fabula Rasa grający poezję śpiewaną bez zahamowań - Stachura na rockową nutę z odrobiną elektroniki.

Od 1 stycznia 2014 r. Biblioteka Norwida wprowadziła szereg innowacji informatycznych dla swoich użytkowników. Po pierwsze rewolucja informatyczna zmieniła stronę internetową Biblioteki, wprowadziła pakiet e-usług oraz multiwyszukiwarkę SUZI.

Nowa strona Biblioteki Norwida www.wimbp.zgora.pl to nowoczesny design i nowa jakość. Została sprzężona z interaktywnym kalendarzem oraz portalem informacyjnym www.news365.pl , który pozwala śledzić wszystkie wydarzenia w Norwidzie. Strona jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego użytkownika; jest szybka, wydajna, zoptymalizowana, a interfejs jest przejrzysty i przyjazny.

Druga nowość to e-usługi, będące szeregiem funkcjonalności umożliwiających użytkownikowi zaprezentowanie swoich umiejętności, talentów i dorobku artystycznego, oferujących zdalną naukę e-learning, pozyskiwanie zdigitalizowanych materiałów bibliotecznych, w tym artykułów z czasopism popularnonaukowych i naukowych bez wychodzenia z domu, udział w wideokonferencjach i inne.

środa, styczeń 29, 2014 17:00 - 17:00
To wydarzenie powtarza się

Popis

Tańczymy dla Babć i Dziadków

piątek, styczeń 31, 2014 17:00 - 17:00
To wydarzenie powtarza się

Lubuski Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Piosenki

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na  kolejną edycję Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki.
Finał miejski odbędzie się 18 marca b.r. w Hydro(za)gadce. W festiwalu zaprezentują się wokaliści w grupach wiekowych od najmłodszych dzieci do studentów.
Godz. 11.oo - prezentacje dziecięce - szkoły podstawowe
Godz. 16.oo - prezentacje młodzieżowe - gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i studenci
Zgłoszenia do festiwalu przyjmujemy do 14 marca b.r. Karty zgłoszenia i regulamin na stronie www.zok.com.pl
Laureaci prezentacji dziecięcych wystąpią w finale wojewódzkim, który odbędzie się  10 maja w Międzyrzeczu a  laureaci prezentacji młodzieżowych 9 maja w Sulechowie.
Zapraszamy!

wtorek, marzec 11, 2014 16:00
To wydarzenie powtarza się

Krzysztof Cwynar - spotkanie z artystą

14 lutego o godz. 18.00 w Hydro(za)gadce odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Cwynarem, gwiazdą estrady polskiej, kompozytorem, wielokrotnym uczestnikiem Festiwali Piosenki Polskiej w Opolu, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie, Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz Międzynarodowego Festiwalu „Bulwary Naszych Stolic” w Moskwie, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „OIRT” w Albenie (Bułgaria), i Festiwalu Polskiej Piosenki w Wilnie. Piosenkarz m.in. opowie o swojej współpracy i przyjaźni z Anną German (w tym dniu przypada rocznica urodzin artystki).
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w siedzibie ZOK i na abilet.pl

piątek, luty 14, 2014 18:00
To wydarzenie powtarza się

"Droga do złota" - promocja książki Macieja Noskowicza

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida zaprasza 13 lutego br. o godz. 18.00 do Klubu Pro Libris na promocję książki "Droga do złota" Macieja Noskowicza. Książka wydana została w grudniu 2013 roku w bibliotecznym wydawnictwie Pro Libris.
Spotkanie prowadzić będzie Janusz Życzkowski.

Maciej Noskowicz autor książki Droga do złota - urodzony w 1981 roku w Zielonej Górze. Dziennikarz sportowy od 15 lat; z zawodu politolog i menedżer sportu. Pracuje w Polskim Radiu Zachód.

"Siedemnaście lat na najwyższym poziomie to nie tylko garść statystyk i liczb niezbędnych każdemu kibicowi basketu, ale również zabawne anegdoty, wspomnienia oraz rozmowy z osobami, które wywarły największy wpływ na dzieje basketu w Zielonej Górze.
Książka zawiera trzy rozdziały. W pierwszym omawiam rok po roku wydarzenia związane z zielonogórską koszykówką, dzieląc losy drużyny na cztery etapy: gra w pierwszej lidze (1984-1990), okres stabilizacji i zwątpienia (1991-1996), dwuletni epizod (1998-2000) oraz powrót po latach do ekstraklasy (2010-2013). Zwracam uwagę na ciekawsze mecze, jak i niuanse, nieznane historie i fakty. Faktografię urozmaicają wypowiedzi i anegdotki naszych bohaterów oraz dziennikarzy, a także duża liczba zdjęć.
W drugim rozdziale rozmawiam z głównymi bohaterami, którzy – według mnie – mieli największy wpływ na rozwój ekstraklasowej koszykówki w Zielonej Górze. Są to zawodnicy, trenerzy i działacze, zarówno ci współcześni (Mihajlo Uvalin, Janusz Jasiński, Marcin Sroka, Łukasz Koszarek, Kamil Chanas i in.), jak i bohaterowie minionej epoki (Mariusz Kaczmarek, Tadeusz Aleksandrowicz, Czesław Bortnowski). Nie zabrakło też postaci, o których kibice doskonale pamiętają (Dragan Višnjevac, Aivaras Jokubaitis, Gwidonas Markievicius).
Trzeci rozdział to szczegółowa statystyka związana z występami drużyny Zastalu/Stelmetu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zostały więc zaprezentowane wszystkie wyniki zespołu w najwyższej klasie rozgrywek, zestawienia punktowe i rankingi: najwyższe wygrane, najwyższe przegrane, najwięcej meczów itd.; indeks koszykarzy i trenerów ekstraklasowych łącznie z liczbą rozegranych meczów, zdobytych punktów w przypadku zawodników oraz liczbą zwycięstw w przypadku trenerów.
Całość urozmaica bogata fotogaleria, zawierająca zdjęcia z meczów, a także dotąd niepublikowane materiały z prywatnych archiwów koszykarzy".
źródło opisu: www.facebook.com/drogadozlota

czwartek, luty 13, 2014 18:00 - 19:30
To wydarzenie powtarza się

Feryjne pokazy filmów w Szklanej Pułapce

Mediateka Szklana Pułapka przygotowała niespodziankę na pierwszy tydzień ferii. Codziennie, już od dziś, od godz. 12:00 w mediatece odbędzie się pokaz filmowy dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają właśnie przerwę od szkoły. Więcej szczegółów o filmie na dany dzień w mediatece oraz pod numerem telefonu 684751807. Zapraszamy!

poniedziałek, luty 03, 2014 12:00 - piątek, luty 07, 2014 14:00
To wydarzenie powtarza się

Kino w Pułpce

Po raz drugi zapraszamy kinomanów na nowy, comiesięczny cykl spotkań z filmem do mediateki Szklana Pułapka. „Kino w Pułapce" to czas na wspólne seanse, spontaniczne dyskusje o filmie, reżyserach i aktorach, na wspólne dzielenie się spostrzeżeniami i emocjami po obejrzanym filmie. Tytuł filmu prezentowanego w danym miesiącu można poznać kontaktując się z pracownikami mediateki lub za pomocą poczty e-mail bądź też pod numerem telefonu 68 47 51 807. Serdecznie zapraszamy na wieczór filmowy do Szklanej Pułapki, Filii nr 7 WiMBP im. C. Norwida, mieszczącej się w Zielonogórskiej Palmiarni już 7 lutego o godzinie 19.00.

piątek, luty 07, 2014 12:00 - 12:00
To wydarzenie powtarza się

W Bibliotece Żółwia Franklina przygoda z książką się zaczyna

Filia nr 5 zaprasza najmłodsze dzieci oraz ich rodziców i opiekunów na cykliczne spotkania z książką i biblioteką. Poprzez czytanie i zajęcia plastyczno-ruchowe chcemy pobudzić wyobraźnię dzieci oraz udoskonalić sprawności motoryczno-społeczne. Dzieci będą miały okazję poznać swoich rówieśników i zdobyć pierwsze umiejętności społeczne.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 10.00
ZAPISY tel. 68 454 10 60, mail: filia5wimbp@o2.pl

poniedziałek, luty 03, 2014 14:00
To wydarzenie powtarza się

Dbamy o zdrowie naszych pociech – podziel się swoimi doświadczeniami

koniczyna"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem" - Hipokrates (460-370 p.n.e)
Jeśli masz ZDROWE podejście do życia, chciałabyś wymienić się doświadczeniami jak zachęcić dziecko do posiłków i zwiększyć odporność pociechy to gorąco zapraszamy na spotkanie Klubu Mam 18 lutego 2014 r. o godz. 17.00. Naszym gościem będzie Iwona Beyer, która od wielu lat interesuje się i zgłębia tematy związane z profilaktyką zdrowia.
Zapewniamy swobodną i interesującą atmosferę, która będzie sprzyjać wymianie myśli i doświadczeń.
Miejsce spotkania: Oddział dla Dzieci Biblioteki Norwida w Zielonej Górze (al. Wojska Polskiego 9)

wtorek, luty 18, 2014 17:00 - 18:30
To wydarzenie powtarza się

Szukaj w kalendarzu